25/04/2024
Romelu Lukaku

Autor: Дмитрий Голубович – https://www.soccer0010.com/galery/1013619/photo/673729, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čtvrteční odvetné klání mezi Interem Milán a Ludogozcem Razgrad se odehraje bez podpory diváků. Uzavření stadionu má na svědomí šířící se epidemie koronaviru v Itálii.
Autor: Дмитрий Голубович – https://www.soccer0010.com/galery/1013619/photo/673729, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Odvetné klání druhého kola Evropské ligy mezi Interem Milán a Ludogozcem Razgrad, v jehož čele aktuálně stojí Pavel Vrba, se bude muset obejít bez divácké kulisy. UEFA rozhodla o uzavření stadionu veřejnosti kvůli šířící se nákaze smrtícího koronaviru. V Itálii je nyní zasaženo především Benátsko a počty nakažených neustále stoupají.

Koronavirus v Itálii paralyzuje život

Epidemie koronaviru se z pevninské Číny postupně posouvá i do dalších zemí světa. Sever Itálie kvůli šířící se nákaze přijalo řadu bezpečnostních opatření a jedno z nich se bohužel týká plánovaných fotbalových zápasů.

Víkendový ligový duel mezi Interem Milán a Sampdorií Janov byl zrušen úplně, odvetné klání proti bulharskému Ludogorci Razgrad v rámci druhého kola Evropské ligy se sice odehraje, nicméně se kluby musejí obejít bez divácké kulisy.

UEFA rozhodla o uzavření San Sira veřejnosti proto, aby zamezila šířen smrtící nákazy. Pavel Vrba a jeho svěřenci tak svůj fotbalový svátek prožijí za úplného ticha a bez bouřlivé atmosféry, na níž se tolik těšili. Zdraví je ovšem vždy přednější a nyní to platí dvojnásobně.

Situace v Itálii eskaluje

Celkem v pěti italských regionech jakoby se zastavil čas. Tamní úřady nařídily uzavření škol v Lombardii a Benátsku, kde je hlavní ohnisko nákazy novým koronavirem. Ochromen je pak zejména sever země, nemoc se však postupně šíří napříč celým státem a podle posledních informací se první nakažení objevili už i na jihu.

Vzhledem k rychlosti, jakou koronavirus v Itálii postupuje, se dají očekávat mnohem rozsáhlejší bezpečnostní opatření. Zákaz vstupu na stadiony je jen špičkou ledovce a zároveň standardem, na nějž si evropské země musejí v těchto těžkých časech zvyknout…

Zdroj: MSN, CNN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *