23/04/2024

Zdroj: Pixabay.com

Václav Kadlec vinou vleklých zdravotních problémů ukončil kariéru. V pořadí čtvrtá operace kolene mu vystavila stopku, po níž je návrat na trávníky nereálný. Informaci sdělil fanouškům skrze sociální sítě.
Zdroj: Pixabay.com

Fotbalový útočník Václav Kadlec se od svého návratu do klubu AC Sparta Praha v roce 2016 potýkal s rozsáhlými zdravotními problémy, které mu nakonec v sedmadvaceti letech vystavily definitivní stopku. Čtvrtá operace kolene, jíž se podrobí koncem tohoto týdne, zapříčinila, že Kadlec oznámil konec kariéry, byť se mu takové rozhodnutí nečinilo lehce.

Václav Kadlec potíže cítil už delší dobu

Václav Kadlec se stal v roce 2016 nejdražším fotbalistou české ligy, AC Sparta Praha za něj zaplatila ohromných 73 milionů korun. Navrátilec si od obnovené premiéry v rudém dresu hodně sliboval, jenže štěstí se bohužel nepostavilo na jeho stranu. Krátce poté se o slovo přihlásily potíže s kolenem, kvůli nimž se fotbalista musel podrobit sérii tří operativních zákroků během čtrnácti měsíců.

Ačkoli po tom posledním svitla naděje, že se někdejší talent znovu vrátí do starých kolejí, zpráva o nutnosti další operace vzala vítr z plachet i těm největším optimistům. Václav Kadlec následně skrze sociální sítě oznámil, že oficiálně ukončuje kariéru, jelikož by mu zdraví nedovolilo hrát naplno a dělat něco na půl se mu opravdu nechce. Navíc musí myslet i na fungování mimo hřiště, které by bylo reálně v ohrožení.

Kariéra Václava Kadlece opředená úspěchy i pády

Václav Kadlec měl slibně rozjetou kariéru. Poté, co prošel mládežnickými kategoriemi pražských Bohemians, se přesunul do kádru Sparty, kde si postupně vypracoval silnou pozici a v roce 2012 se dokonce stal Fotbalistou roku v kategorii Talent roku. O dva roky dříve zas brankou proti Lichtenštejnsku utvořil nový rekord národního týmu coby jeho nejmladší střelec v historii. Nikdo nepochyboval, že svým umem brzy udělá díru do světa.

První zahraniční angažmá na sebe nenechalo dlouho čekat. Šikovného kanonýra zlákal Eintracht Frankfurt hrající 1. německou Bundesligu. Na nové adrese se sice uvedl ve velkém stylu, nicméně silná konkurence jej nakonec vyřadila ze sestavy a v roce 2015 donutila odejít na hostování zpět do Sparty.

Posléze si ještě jednou vyzkoušel fotbal v cizině, dánský FC Midtjylland jej z Frankfurtu vykoupil za přibližně 63 milionů korun. Ani tam mu ale bohužel pšenka nekvetla a proto se v roce 2016 opět vrátil na Letnou, tentokrát už definitivně. Podepsal smlouvu na čtyři roky, jenže zdraví mu nakonec dovolilo nastoupit pouze ke zlomku zápasů.

Právě vleklé problémy s kolenem jsou důvodem, proč se Václav Kadlec rozhodl ukončit kariéru. Fanoušci na něj budou vzpomínat jako na člověka, který mířil ke hvězdám, ale okolnosti bohužel byly proti. Takový je ovšem život a sport především – krutý a nemilosrdný.

Zdroje: Instagram, AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *