Pondělí, 29 května
Shadow

Attila Végh promluvil o případné odvetě s Karlosem Vémolou

By S.Troshchenko – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zápas století, který se 9. listopadu 2019 uskutečnil pod záštitou organizace OKTAGON MMA a navzdory úvodním předpokladům trval přibližně dvě minuty, byl nesmírně úspěšným projektem snad po všech myslitelných stránkách. Fanoušci bojových sportů od té doby vcelku pochopitelně spekulují, jestli se někdy v budoucnu dočkáme odvety. Zatímco zástupce české strany Karlos Vémola během závěrečných měsíců tohoto roku absolvoval dva profesionální zápasy a po druhé šanci dle svých vlastních slov stále touží, jeho slovenská nemesis se zpátky do klece nijak zvlášť nežene. Attila Végh nyní v rozhovoru pro slovenský Šport.sk naznačil, za jakých okolností ochotně přistoupí na myšlenku odvetného klání.

Slovenský válečník s českým protivníkem učinil rychlý proces

Téměř nikdo mu tenkrát nevěřil. Fanoušci prostřednictvím sociálních sítí prorokovali drtivou porážku, přičemž argumentovali zejména soupeřovou jedenáctizápasovou šňůrou neporazitelnosti a také silnými výroky, jimiž po vzoru irského bouřliváka Conora McGregora utvářel hutnou atmosféru. Slovenský matador bojových sportů Attila Végh se však žádnou z výše zmíněných nepříjemností nenechal rozhodit, absolvoval poctivou přípravu a během chladného listopadového večera dokonal senzační vítězství. Karlos Vémola odolával jen dvě minuty a sedm sekund, posléze inkasoval tvrdý úder pravačkou a bezvládně se sesunul k zemi.

Populární český MMA zápasník byl výsledkem ostře sledovaného zápasu evidentně zklamaný. Nejenže musel zákonitě odrážet nepříjemné komentáře internetových vtipálků, navíc přišel také o poslední šanci proniknout zpátky pod křídla prestižní organizace UFC. Upřel se proto k myšlence odvetného klání, které uzpůsobil program. Přestože letos zatím absolvoval dva úspěšné profesionální zápasy (další jej čeká na konci prosince) a dal tak jasně najevo, v jaké formě se aktuálně nachází, protistrana doposud nevysílala úplně jednoznačné signály.

Nyní ovšem pětatřicetiletý rodák z Dunajské Stredy prolomil mlčení, když v rozhovoru pro slovenský deník Šport.sk uvedl, jak se k případné odvetě vlastně staví. „Je normální se mě ptát, jestli chci znovu zápasit s Karlosem? Připsal jsem si jednoznačné vítězství, nebylo to ani náhoda, ani těsný triumf na body. Samozřejmě, že odvetu nechci, jeho vlak už ujel,“ nastínil Atilla Végh, proč není dalšímu měření sil příliš nakloněn. „Proč se stejným způsobem neřeší to, že Karlos nikdy nedal druhou šanci soupeřům, které porazil?“

Végh ještě neřekl poslední slovo, do klece se prý určitě vrátí

Přestože Attilla Végh nyní intenzivně trénuje mladší zápasníky, během výše zmíněného rozhovoru ubezpečil skalní fanoušky, že osobně se do klece ještě hodlá vrátit. „Určitě jsem jako bojovník neřekl poslední slovo, nechci ale zápasit bez diváků. Nevidím v tom smysl a já už si nemám co dokazovat. Mám 35 roků a 44 zápasů. Byl jsem šampion Bellatoru, zdolal jsem silné soupeře v prostředí velkých organizací. Lidé si to často neuvědomují, mnozí mě poznali až díky Oktagonu,“ uvedl slovenský veterán a závěrem dodal, že Karlosovu žádost o odvetu přijme pouze pod podmínkou zajímavé finanční odměny.

Zdroj: Šport.sk

10 Comments

 • Propírač

  Úplně ho chápu. Kdo by taky chtěl dvakrát bojovat s tim neandrtálcem.
  Atila neprohrál jenom proto, že Vétaha..pardon Vémola prospal svojí šanci skočit mu po nohou, nebo ho jinak dostat na zem.
  Bojovat s takovym ,,zápasníkem,, je strašnej vopruz a můžete bejt tisíckrát lepší fighter a přesto je tu pořád obrovská šance, že vás taková jednostranně zaměřená opice stejně převálcuje.
  Vémola má velice dobrou fyzickou přípravu pro jeho styl boje + genetika bude taky hrát svou roli.
  Takže se Atilovi vůbec nedivim, že se mu do toho nechce, riskovat zranění a stopku od doktora pro další zápasy, jen kvůli pro kariéru nic moc zápasu s Orangutanem? A navíc si pořád muset hlídat vzdálenost a nohy, aby ho ten povaleč neuválel jako těsto na pizzu a pak mu neudělal z obličeje rajskej protlak .
  Takovej zápas by byl obrovskou šancí pro Vémolu, ale co by z něho měl Atila? No snad jedině ty prachy když budou stát za to.
  Jinak za mě, jako za diváka, je Vémola jedna velká nuda a to jeho povalování mě už nebaví, kromě toho případu kdy dostal ťafku od Atily, to se konečně válel správně :DD

 • Comment

  Zase tady píše nějaký nedoceněny….
  A pro jistotu ještě pod přezdívkou….
  ????

 • jiný Level

  Na mě to dělalo dojem, že borci nepatří do stejné kategorie. Jednoznačné vítězství, Jednoznačná převaha. Attila je vyšší ,má větší sílu i se lépe pohyboval .Pokud bude dotlačen k odvetě , připraví se stejně svědomitě a vítězství zopakuje. Jistě že za peníze.

 • Karlos si zaslouží odvetu a respekt!

  Karlos si zaslouží odvetu a taky náš respekt!

  Terminátor je šampion se statistikou 29:6, ne nějaký rádoby zápasník. Porazil řadu skvělých zápasníků ze zahraniční i z UFC. Attila by měl být rád, že mu Karlos stále věřil a dal mu šanci, když prohrál zápas s Virgilem Zwickerem před „zápasem století“…

  Spousta lidí brečí nad Karlosovým stylem boje na zemi. O tom je MMA (smíšená bojová umění). Někdo je dobrý v postoji, jiný v boji na zemi. Někdo má dobré kopy, jiný pěsti. V kleci se potkávají různé styly. Cílem je vyhrát zápas.

  Když jdete do klece s Terminátorem, tak víte, že dostanete nařezáno. Být Attilou, taky bych se bál…

 • šampion 29:6 jenom co se mu hodi.

  Mrkni se na umístnění borců v tabulce, které si Vemola vybíral, pak ti to možná sepne. Sám odvetu nikomu nikdy nedal. Attilka se nemá čeho bát.

 • Ne.

  Bohužel, styl Karlíka je natraktivní a nudnej. Nikoho nebaví, koukat se na chlapy v pozici misionář…Třeba Procházka má naopak atraktivní styl boje. Navíc je Procházka skromnej kluk, Vémolův trashtalk je otravnej. Atilla by mu neměl dát šanci, stejně jako jí Karlík nechce dát Peštovi. Ale Atilla, kterej si účtuje za zdravici fanouškům po telefonu 300 Euro (viděna na instagramu nabídka) na to kejvne, kdo by nechtěl peníze.

 • Anonym

  Já osobně si myslím, že je dobře, že máme v ČR někoho jako je Terminátor. On toho pro bojové sporty udělal a dělá opravdu hodně. Kde bychom byli, bez něj. Nevím. Atila je příběh Mistra, jež našel svou tvář. Je
  to mnohem víc o vnitřním pojeti a duchovní filozofii. Aspoň mě to tak připadá. Ten se zápas by se neměl uskutečnit. Je zbytečnej a Karlosovi bych doporučil, že právě v tom, že ten zápas už nebude, je ukrytá misie v podobě vnitřní motivace dokázat ještě daleko víc. Karlos orientuj se na další kohouty. Zápas století je trochu klišé a ty si velkej Karlos, umíš odpustit sám sobě a poslat to z hlavy pryč a konečně umlčet tady ty chlapce, kteří nevědí, co to znamená někoho slisovat. Co tu napadají styly a nudí se. Hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *