24/06/2024

By S.Troshchenko - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67397082 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zatímco Karlos Vémola letos absolvoval dva zápasy, jeho slovenská nemesis se zpátky do klece nijak nežene. Attila Végh nyní naznačil, za jakých okolností ochotně přistoupí na myšlenku odvetného klání.
By S.Troshchenko – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zápas století, který se 9. listopadu 2019 uskutečnil pod záštitou organizace OKTAGON MMA a navzdory úvodním předpokladům trval přibližně dvě minuty, byl nesmírně úspěšným projektem snad po všech myslitelných stránkách. Fanoušci bojových sportů od té doby vcelku pochopitelně spekulují, jestli se někdy v budoucnu dočkáme odvety. Zatímco zástupce české strany Karlos Vémola během závěrečných měsíců tohoto roku absolvoval dva profesionální zápasy a po druhé šanci dle svých vlastních slov stále touží, jeho slovenská nemesis se zpátky do klece nijak zvlášť nežene. Attila Végh nyní v rozhovoru pro slovenský Šport.sk naznačil, za jakých okolností ochotně přistoupí na myšlenku odvetného klání.

Slovenský válečník s českým protivníkem učinil rychlý proces

Téměř nikdo mu tenkrát nevěřil. Fanoušci prostřednictvím sociálních sítí prorokovali drtivou porážku, přičemž argumentovali zejména soupeřovou jedenáctizápasovou šňůrou neporazitelnosti a také silnými výroky, jimiž po vzoru irského bouřliváka Conora McGregora utvářel hutnou atmosféru. Slovenský matador bojových sportů Attila Végh se však žádnou z výše zmíněných nepříjemností nenechal rozhodit, absolvoval poctivou přípravu a během chladného listopadového večera dokonal senzační vítězství. Karlos Vémola odolával jen dvě minuty a sedm sekund, posléze inkasoval tvrdý úder pravačkou a bezvládně se sesunul k zemi.

Populární český MMA zápasník byl výsledkem ostře sledovaného zápasu evidentně zklamaný. Nejenže musel zákonitě odrážet nepříjemné komentáře internetových vtipálků, navíc přišel také o poslední šanci proniknout zpátky pod křídla prestižní organizace UFC. Upřel se proto k myšlence odvetného klání, které uzpůsobil program. Přestože letos zatím absolvoval dva úspěšné profesionální zápasy (další jej čeká na konci prosince) a dal tak jasně najevo, v jaké formě se aktuálně nachází, protistrana doposud nevysílala úplně jednoznačné signály.

Nyní ovšem pětatřicetiletý rodák z Dunajské Stredy prolomil mlčení, když v rozhovoru pro slovenský deník Šport.sk uvedl, jak se k případné odvetě vlastně staví. „Je normální se mě ptát, jestli chci znovu zápasit s Karlosem? Připsal jsem si jednoznačné vítězství, nebylo to ani náhoda, ani těsný triumf na body. Samozřejmě, že odvetu nechci, jeho vlak už ujel,“ nastínil Atilla Végh, proč není dalšímu měření sil příliš nakloněn. „Proč se stejným způsobem neřeší to, že Karlos nikdy nedal druhou šanci soupeřům, které porazil?“

Végh ještě neřekl poslední slovo, do klece se prý určitě vrátí

Přestože Attilla Végh nyní intenzivně trénuje mladší zápasníky, během výše zmíněného rozhovoru ubezpečil skalní fanoušky, že osobně se do klece ještě hodlá vrátit. „Určitě jsem jako bojovník neřekl poslední slovo, nechci ale zápasit bez diváků. Nevidím v tom smysl a já už si nemám co dokazovat. Mám 35 roků a 44 zápasů. Byl jsem šampion Bellatoru, zdolal jsem silné soupeře v prostředí velkých organizací. Lidé si to často neuvědomují, mnozí mě poznali až díky Oktagonu,“ uvedl slovenský veterán a závěrem dodal, že Karlosovu žádost o odvetu přijme pouze pod podmínkou zajímavé finanční odměny.

Zdroj: Šport.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *