27/05/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Emotivní vyjádření jabloneckého trenéra Petra Rady během pozápasové tiskové konference bylo podle vedení klubu MFK Karviná daleko za hranicí slušného chování. Omluvu prý ale každopádně neočekávalo.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Že se jablonecký trenér Petr Rada dlouhodobě nechává ovládat emocemi, není pro většinou tuzemských fotbalových fanoušků žádným překvapením. Existují ovšem jisté hranice, což momentálně nakouslo vedení slezského prvoligového mužstva MFK Karviná. To se prostřednictvím oficiálního klubového webu kategoricky ohradilo vůči koučově cholerickému vystoupení, které negativně ovlivnilo průběh nedávného vzájemného utkání. Zároveň si nenechalo líbit ani následnou urážku hlavního pořadatele během pozápasové tiskové konference. Ačkoli by se prý v takové situaci slušela omluva, ta se dle očekávání doposud nedostavila.

Vypjatou atmosféru zapříčinila ostrá slovní přestřelka hlavních trenérů

Úterní prvoligové utkání mezi Karvinou a Jabloncem nabídlo nesmírně zajímavé finále. Bezprostředně před koncem základní hrací doby ukazovala výsledková tabule jednogólové vedení hostujícího mužstva, zatímco během závěrečného hvizdu hlavního arbitra už bylo skóre vyrovnané. Do posledních šesti minut se vtěsnaly hned tři přesné zásahy. Náskok Severočechů nejprve zvýšil Martin Doležal a následně vymazal střídající útočník domácích Roman Haša.

Vypjatým momentům navíc předcházela slovní přestřelka dvou zkušených lodivodů. Právě probíhala devětasedmdesátá minuta, když kouč Juraj Jarábek společně s ostatními členy karvinského realizačního štábu zaznamenal spornou situaci v pokutovém území. Tu okamžitě reklamoval směrem k jablonecké lavičce, čehož si všiml Petr Rada. Známý bouřlivák neudržel nervy na uzdě, protistraně pěkně od plic vylíčil svůj názor a rozhodčí jej za to bez váhání “osolil” karetním trestem. Výměna názorů pokračovala i mimo fotbalové trávníky.

„Nikdo ať si nevšímá lavičky soupeře. Aby tu na nás lavička domácích nadávala, to si nemůže nikdo dovolit. Já budu vždy bránit svou lavičku. Je tu pořadatel, který se chová jako prase. Ať si trenér soupeře všímá rozhodčího a ne nás. Tohle je nepřípustné. Já nikoho neurazil a já nakonec dostal kartu,“ pronesl rozhořčený Rada během pozápasové tiskové konference. Hned druhý den se dočkal neméně pobouřené odpovědi.

Emoce musejí mít nastavené určité mantinely, míní vedení Karviné

Vedení klubu MFK Karviná cítilo potřebu okomentovat emotivní proslov jabloneckého hlavního kouče. Prostřednictvím klubového webu tudíž zveřejnilo oficiální prohlášení. „Ostře se ohrazujeme proti chování trenéra FK Jablonec p. Petra Rady během úterního utkání 12. kola FORTUNA:LIGY vůči hlavnímu pořadateli tohoto zápasu. Pan Rada je znám svými cholerickými výlevy, ale incident z průběhu druhého poločasu vnímáme tak, že už překročil všechny únosné meze,“ stojí v úvodní pasáži středečního dokumentu. 

„Po utkání na tiskové konferenci byl hlavní pořadatel neprávem osočen doslova tak, že se chová „jako prase“, což vnímáme jako urážku. Přitom se hlavní pořadatel snažil situaci pouze uklidňovat bez použití vulgárních výrazů, ale smyslů zbavený trenér hostů jeho výzvy nebral v potaz. Žádný trenér ani člen realizačního týmu by si takové chování neměl dovolit, od toho je mezi střídačkami čtvrtý rozhodčí,“ pokračují Karvinští ve vysvětlování celé situace.

„Chápeme, že emoce k fotbalu patří, ale měly by být nastaveny určité mantinely. Doufali jsme, že po ochladnutí emocí se Petr Rada za své chování omluví, ale nestalo se, což jsme očekávali. Mrzí nás ale, že do „své“ emoční hry zatáhl úplně zbytečně hlavního pořadatele,“ dodává vedení slezského fotbalového klubu na závěr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *