19/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Disciplinární komise rozhodla, že Ladislav Krejčí mladší vinou ostrého zákroku vynechá čtyři zápasy. Poškozený Tomáš Solil už se po zdravotní stránce cítí dobře, soupeř jej ale pochopitelně rozzlobil.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace během čtvrtečního odpoledne rozhodla, že Ladislav Krejčí mladší vinou hrůzostrašného zákroku loktem vynechá nadcházející čtyři zápasy. Poškozený Tomáš Solil prostřednictvím oficiálního pardubického webu prohlásil, že se navzdory přetrvávající dobře cítí dobře. Soupeř jej ale pochopitelně rozzlobil, ačkoli se bezprostředně po skončení zápasu omlouval.

Ladislav Krejčí naprosto nepochopitelným způsobem eliminoval soupeře

Právě probíhala pětaosmdesátá minuta ligového utkání mezi Spartou a nováčkem z Pardubic, když domácí fotbalista Ladislav Krejčí mladší za takřka rozhodnutého stavu nepochopitelným způsobem sestřelil hostujícího Tomáše Solila. Překvapený dvacetiletý záložník ve výskoku inkasoval tvrdý úder loktem, načež se okamžitě skácel k zemi. Přestože hlavní rozhodčí nejprve vytáhl jen žlutou kartu, díky zpětné kontrole u videa svůj původní verdikt přehodnotil. Několikanásobný mládežnický reprezentant zaslouženě odešel do sprch, kde mohl zpytovat svědomí. Bezprostředně po skončení zápasu prostřednictvím sociální sítě Instagram zveřejnil omluvu, kterou adresoval pobouřeným fanouškům i poškozenému soupeři. Smršti negativních komentářů se ale pochopitelně nevyhnul.

Pardubický klub během následujícího dne zveřejnil dobrou zprávu. Tomáš Solil se navzdory přetrvávající bolesti cítí dobře a dokonce se dle svých vlastních slov opětovně zapojil do tréninkového procesu. „Byl jsem hodně otřesený, doteď mám naražený nos a pusu. Před čtvrtečním tréninkem jsem musel k naší fyzioterapeutce, ale do přípravy jsem se zapojil,“ uvedl odchovanec Holic. Záhy dodal, že mu Krejčího ostrý zákrok stále leží v žaludku. „Psal mi, omlouval se, ale přesto se na něj trochu zlobím. Bylo to zbytečné, on to ale určitě sám ví.“

Hříšník nakonec vyfasoval stopku na čtyři zápasy

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace během čtvrtečního odpoledne zveřejnila konečný verdikt. Ladislav Krejčí mladší si nezahraje čtyři zápasy, což ale mnozí fanoušci vnímají jako příliš benevolentní trest. Sparta Praha zároveň dodala, že mladičký záložník určitě vynechá poslední letošní duel s Libercem. Nenastoupí ani začátkem nového roku, kdy letenské čeká ostravský Baník a hned po něm také Mladá Boleslav. Jasno zatím nepanuje kolem odloženého měření sil se slezskou Opavou, jíž sobotní start nedovolila koronavirová infekce uvnitř mužstva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *