16/07/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Změnil působiště a vyhlížel další zámořskou sezónu, z plánů ale nakonec sešlo. Švédský hokejový brankář Henrik Lundqvist dočasně přerušil kariéru. Na vině jsou blíže nespecifikované srdeční problémy.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Zhruba před dvěma měsíci změnil působiště a netrpělivě vyhlížel nadcházející zámořskou sezónu. Vedení klubu New York Rangers jej po dlouhých patnácti letech vzájemné spolupráce vypustilo do světa, přičemž zájem okamžitě projevil Washington Capitals. Tam se švédský veterán Henrik Lundqvist okamžitě zabydlel a přestože logicky pociťoval jistou formu stesku, novému zaměstnavateli toužil předvést, že ještě rozhodně nepatří do starého železa. Nakonec ale bohužel nedostane příležitost. Stárnou brankářská legenda oficiálně přerušila kariéru, důvodem budiž blíže nespecifikované problémy se srdcem. Ačkoli si ostřílený hokejový brankář zatím nepřipouští možnost definitivního rozloučení s ledovou plochou, dokonce i takový scénář nyní reálně hrozí.

Očekáváná výměna dresů skončila dříve, než vůbec začala

Slavnou zámořskou NHL hraje nepřetržitě již patnáct dlouhých let. Napříč sezónami se sympatický rodák z malebné švédské vesničky Åre prezentoval skvělými individuálními statistikami. Navzdory stoupajícímu věku stále jednoznačně patří mezi nejlepší hokejové brankáře současnosti. Když se tedy vedení klubu New Yorks Rangers před nadcházejícím hokejovým ročníkem rozhodlo vyslovit důvěru mladší gólmanské dvojici, bez práce pochopitelně zůstal jen opravdu krátkou dobu. S nabídkou roční smlouvy na jeden a půl milionu dolarů se prakticky okamžitě vytasil konkurenční Washington Capitals a legendární Henrik Lundqvist nezaváhal, ačkoli pochopitelně cítil jistý smutek. Vždyť začátkem měsíce října skončila jedna velká éra, která měla hned záhy odstartovat novou. Teď se ovšem vytoužená premiéra v novém dresu přinejmenším odkládá.

Olympijský medailista prostřednictvím sociálních sítí zveřejnil nepříjemnou zprávu týkající se jeho aktuálního zdravotního stavu, který není slučitelný s životem profesionálního sportovce. Přestože hráče dočasné přerušení kariéry evidentně drásá, jiná cesta podle lékařských odborníků bohužel neexistuje. „Doslova mi to láme srdce, ale v nadcházející sezóně se k týmu Capitals nepřipojím,“ oznámil dvojnásobný mistr švédské nejvyšší soutěže. „Po mnoha prodělaných testech a rozhovorech s předními lékařskými odborníky z celé země jsem zjistil, že srdeční onemocnění bohužel nedovolí, abych se vrátil na led. Společně jsme se rozhodli, že rizika spojená s návratem do tréninkového procesu jsou před úplným uzdravením příliš vysoká.“

Zklamaná legenda poděkovala vedení Capitals za podporu i pochopení

Henrik Lundqvist miluje svoji práci a vynucené odloučení od hokeje jej pochopitelně vůbec netěší. Poslední dva měsíce absolvoval intenzivní přípravu, aby náročné fanoušky Capitals v okamžiku prvního ostrého vystoupení nezklamal. Ačkoli tvrdé tréninky nakonec vyšly vniveč, situaci bere takovou, jaká je. Současnému chlebodárci navíc poděkoval za podporu. „Na ledové ploše jsem během posledních dvou měsíců trávil každičký den, možnost hrát za Washington mě nesmírně inspirovala. Poslední výsledky testů ale bohužel ukázaly, že existuje pouze jediné rozumné východisko. Chci poděkovat celé organizaci za příležitost a také jejich plnou podporu v této nelehké době. Příštích pár týdnů strávím se svou rodinou a pak se vrátím, abych zveřejnil další kroky.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *