19/06/2024
“File:Alex Král 20180901.jpg” by Lokomotive74 is licensed under CC BY 4.0 / Tato fotografie je derivátem originálu

Talentovaný český záložník Alex Král je blízko k překročení dalšího profesního milníku. Ačkoli jej Spartak Moskva přivedl do svých řad teprve nedávno, zájem o jeho služby prý nyní projevily hned tři kluby z anglické Premier League. Na novou adresu však může odejít nejdříve za rok.

Spartak Moskva si sáhl hluboko do kapsy

Během tohoto léta se bohatý Spartak Moskva zajímal hned o dva fotbalisty pražské Slavie. Snaha získat Tomáše Součka nakonec vyšla vniveč, třiadvacetiletý Alex Král však volání svého prvního zahraničního angažmá neodolal. Přestup navíc korunoval druhou nejvyšší částkou, kterou kdy český klub za hráče obdržel (310 milionů korun).

Trenér Oleg Konorov dal Královi šanci v základní sestavě, jenže po sérii neuspokojivých výsledků posadil kučeravého chlapce jen na lavičku náhradníků. Z té se Král nehnul v podstatě celé září. Říjen se však nese v naprosto odlišném duchu. Rodák z Košic doposud nevynechal ani minutu a hodně prostoru dostal i během reprezentačních akcí. V kvalifikačním utkání proti Anglii zářil, neztratil se ani následně se Severním Irskem.

Král a Anglie? Lákavá představa

Alex Král roste v opravdu kvalitního fotbalistu, jehož výkony nenechávají kladné ani velké kluby z Anglie. Do hry o českého mladíka se prý zapojil slavný Everton, odkud vzešel kupříkladu Wayne Rooney. Identita dvou dalších zájemců zatím není známá. Jisté je ovšem jedno – všichni tři si mohou minimálně pro jarní část sezóny nechat zajít chuť.

Spartak Moskva si Krále pojistil pětiletou smlouvou, z čehož vyplývá, že odejít nemůže do příštího léta. Pak je ale přestup samozřejmě otevřený, stejně jako debaty o případné ceně. A ruský gigant určitě nepustí své luxusní zboží za pakatel.

Zdroj: Club Call

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *