23/04/2024

"File:20160728 EL Admira vs Slovan Liberec 5105.jpg" by Ailura is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:David Hovorka 2016.jpg” by Ailura is licensed under CC BY-SA 3.0 / Tato fotografie je derivátem originálu

Tak tohle je pro klub SK Slavia Praha opravdu hodně nepříjemná zpráva. Během ligového kola na hřišti Viktorie Plzeň sice zvítězila, ale zároveň přišla o svého dvorního stopera. David Hovorka musí na operaci a podle zákulisních informací bude mimo hru minimálně půl roku.

Hovorka byl oporou, která vyzrála i na Messiho

Slavia Praha v létě ztratila duo afrických stoperů Michael Ngadeu – Simon Deli, načež musela reagovat hledáním nových fotbalistů, kteří jejich přínos týmu dokáží přinejmenším vyrovnat. Los nejprve padl na zkušeného Ondřeje Kúdelu, který v kádru sešívaných působí už třetí sezónou. Druhou “divokou kartu” obdržel David Hovorka, někdejší hráč Jablonce, Sparty či Liberce.

Ten se v novém působišti aklimatizoval velmi rychle, prakticky okamžitě se zařadil do základní sestavy Jindřicha a nastoupil do všech důležitých zápasů, které Slavia v novém ročníku absolvovala. Český internet se kupříkladu bavil jeho kličkami, jimiž v rámci základní skupiny Ligy mistrů “vyškolil” i slavného útočníka Barcelony Lionela Messi.

Slavia měla posléze na programu šlágr kola na domácí scéně, kdy přijela vyloupit plzeňskou Doosan Arenu. Právě tento zápas se stal Hovorkovi osudným…

Klubový web Slavie sdělil fanouškům nepříjemnou zprávu

David Hovorka se zranil přibližně po hodině hry, kdy se v souboji neobratně natahoval pro míč. Ze hřiště nedokázal odejít po svých, musel být převezen na vozítku. Zkřížený vaz v koleni je pro něj, zdá se, opravdu zakletý. Stejné zranění totiž prodělal už před třemi lety, tehdy ještě jako hráč Slovanu Liberec.

Slavia přišla ze dne na den a naprosto nečekaně o jednu z nejvýraznějších tváří základní sestavy a není jasné, zda-li jej před důležitými zápasy dokáže adekvátně nahradit. Odvetná klání Ligy mistrů se přeci jen proklatě rychle blíží.

Zdroj: SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *