16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Anglický fotbalový obránce Moses Odubajo pořádně rozzlobil fanoušky. Důvodem budiž úsměvné plácnutí s hráčem Nottinghamu bezprostředně poté, co jeho druholigovému Sheffieldu vstřelil branku.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Anglický fotbalový klub Sheffield Wednesday FC skrápí jedna obrovská katastrofa za druhou. Nejenže v dosavadních devatenácti odehraných kolech zaznamenal už deset bolestivých porážek a zaslouženě se tudíž pohybuje na hranici druholigové příslušnosti, starosti mu navíc přidělává také přístup samotných hráčů. Obránce Moses Odubajo během úterního fotbalového večera pořádně rozzlobil skalní fanoušky tím, že si namísto očekávaného projevu negativních emocí vinou inkasované branky přátelsky poplácal s jejím autorem. Ačkoli se incident později prostřednictvím sociálních sítí pokusil vysvětlit, kritickým komentářům veřejnosti stejně neunikl.

Krajně nevhodná gratulace ke druhé brance soupeře rozbouřila stojaté vody

Fotbalisté druholigového anglického klubu Sheffield Wednesday FC prožívají nesmírně složité období. Vinou tragických podzimních výsledků mají reálně nakročeno k sestupu do nižší soutěže a skalním fanouškům už vcelku logicky dochází trpělivost. Plusové body během úterního fotbalového večera bohužel nepomohl získat ani šikovný obránce Moses Odubajo, který pasivním přístupem k plnění defenzivních úkolů zapříčinil druhou inkasovanou branku na hřišti konkurenčního Nottinghamu a aby toho nebylo málo, soupeřově úspěšnému střelci Grabbanovi následně s úsměvem na tváři pogratuloval k brance. Kamarádské plácnutí se záhy stalo hitem internetu.

Fotbalistu zaplavila vlna negativních komentářů, nepomohlo ani vysvětlení

Když sedmadvacetiletý Moses Odubajo zjistil, jakou záplavu negativních komentářů vyvolalo jeho kontroverzní gesto, okamžitě přispěchal s vysvětlením. „Ztráta bodů je nesmírně frustrující pro mě i pro celý zbytek týmu. Nikdy bych ale soupeře nepochválil za to, že proti nám skóroval,“ ujistil příznivce klubu Sheffield Wednesday FC prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Řekl jsem Grabbanovi, že branka kvůli předchozímu faulu určitě nebude platit. Samotného mě překvapilo, když rozhodčí gól uznal. Jsme na dně druholigové tabulky. Nikdo z nás si nepřeje sestoupit a proto neexistuje šance, že bych slavil góly, které nás drží na dně. Video může vést k nesprávnému výkladu. Doufám, že jsem si to s fanoušky, kteří o mě pochybovali, konečně vyjasnil.“

Internetem během středečního dopoledne kolovala řada rozzlobených a vulgárních reakcí veřejnosti. Samozřejmě se však objevili také lidé, kteří si z události naopak udělali legraci. Příkladem za všechny budiž nadcházející příspěvek:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *