19/07/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Tomáš Rosický byl coby sportovní ředitel pražské Sparty hostem klubového podcastu, kde mužstvo pochválil za vystoupení v evropských pohárech a zároveň si neodpustil kritiku rozhodčích.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Nejhorší období moderní historie už má nejspíš definitivně za sebou. AC Sparta Praha se po letech zdánlivě nekonečného strádání probrala z agonie. Vytoužený obrat k lepšímu odstartovala už během fotbalového jara, kdy navzdory ne úplně komfortní vstupní pozici uhrála třetí místo v domácí nejvyšší soutěži a zároveň ovládla MOL Cup, což se záhy stalo přímou jízdenkou do Evropy. Podzimní fáze sezóny 2020/2021 se dosud odvíjí podle pozitivního scénáře, což jasně dokládá i nedávné vyjádření sportovního ředitele. Tomáš Rosický prostřednictvím klubového podcastu okomentoval pohárové tažení. Na adresu hlavního týmu nešetřil chválou, kriticky se naopak vymezil vůči rozhodčím.

Mladíci získali obrovské zkušenosti, proti AC Milán toužili uhrát body

Prvotní tematický okruh tradičního podcastu klubu AC Sparta Praha, který svou návštěvou protentokrát poctil sportovní ředitel Tomáš Rosický, se točil kolem nedávné účasti v Evropské lize. Letenské mužstvo v nelehké základní skupině uhrálo šest bodů díky dvěma jednoznačným skalpům skotského Celticu Glasgow, což ale k postupu do jarní fáze prestižní soutěže bohužel nestačilo. Přestože kabinu logicky zachvátilo obrovské zklamání, o neúspěšném vystoupení na mezinárodní scéně podle legendárního záložníka ve výslužbě rozhodně nemůže být řeč.

„Já ho hodnotím velmi pozitivně. Po letech jsme byli opět v Evropě a ta konfrontace s velkými kluby nám nastavuje zrcadlo. Ukázala nám, v čem se máme zlepšit. Dokázali jsme sami sobě, že zvládneme být konkurenceschopní,“ uvedl čtyřicetiletý rodák z české metropole, který se dále zastavil u závěrečného utkání proti AC Milán. Jistě si vybavujete, že hlavní trenér Václav Kotal postavil sestavu tvořenou převážně mladými fotbalisty, jejichž dravost italskému favoritovi pořádně zatápěla. „Jednoznačně to jsou obrovské zkušenosti. Mě se strašně líbilo, jak na konci zápasu na těch klucích bylo vidět, že nechtějí prohrát. Do poslední minuty, i když hráli o deseti, se rvali. To jsou nesmírně pozitivní signály pro všechny Sparťany.“

Základní skupina Evropské ligy srovnatelná s Ligou mistrů

Tomáš Rosický dále sdělil, že v něm oznámení vylosovaných soupeřů vyvolalo smíšené pocity. „Měl jsem velkou radost, když nám ty velké týmy byly nalosovány. Na strunou stranu je ale pravda, že ve fázi, ve které se tým nachází, jsem takto náročnou skupinu nechtěl. Co si budeme povídat, byla to skupina na úrovni Ligy mistrů,“ přiznal otevřeně někdejší hráč Borussie Dortmund nebo londýnského Arsenalu. Zároveň během rozhovoru uvedl, co jej na pohárovém tažení Sparty zklamalo nejvíce. „Zklamal mě určitě zápas v Miláně. Tam jsme jednoznačně propadli snad ve všech směrech. Tam jsme si ukázali, jak se v Evropě hrát nemá. Zklamala mě třeba první pětiminutovka v Lille, kdy jsme mohli prohrávat 0:3. Ještě mě zklamaly výkony rozhodčích, které si myslím, že se na našich výkonech dost podepsaly.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *