Sobota, 10 června
Shadow

Zasloužené vykoupení. Fotbalisté Plzně, kteří proti Teplicím opravdu zazářili

By Антон Зайцев, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Z nejhoršího už je pravděpodobně venku. FC Viktoria Plzeň překonala zdánlivě nekonečné období zmaru, úterní ligové utkání proti Teplicím okořenila sedmi brankami a skeptickým fanouškům dokázala, že právě probíhající sezóna 2020/2021 ještě není úplně ztracená. Svěřenci slovenského trenéra Adriána Guľy předvedli ofenzivní symfonii umocněnou čistým kontem, jejich podlomené sebevědomí dostalo důležitou vzpruhu. Ačkoli se sympatickým herním projevem prezentovalo celé mužstvo, fantastické výkony předvedli především tito fotbalisté.

Aleš Hruška

Ačkoli jednostranný výsledek úterního utkání mezi Plzní a Teplicemi naznačuje, že měl domácí brankář pouze minimum práce, opak je pravdou. Aleš Hruška coby zkušený strážce svatyně předvedl několik perfektních zákroků, jimiž si čisté konto zaslouženě vybojoval. Nejprve během sedmé minuty zlikvidoval nebezpečnou střelu Daniela Trubače zpoza velkého vápna, posléze pokryl dalekonosnou ránu Davida Černého. Tentýž fotbalista se k zakončení dostal také na začátku druhého dějství, jeho střela nicméně rozezvonila tyčku a následnou dorážku Radosty fenomenálně vytěsnil právě pětatřicetiletý brankář. Ačkoli se Hruška bezprostředně před koncem zápasu málem zbytečně připravil o nulu, štěstí mu nakonec vyslovilo přízeň.

Joel Kayamba

Mladičký Adriel Ba Loua zaznamenal branku a gólovou asistenci, trefil se rovněž Jean-David Beaguel. Byl by ovšem hřích, kdyby si právoplatné místo v seznamu nejlepších hráčů západočeského mužstva díky úternímu výkonu a na úkor výše zmíněných hráčů nevysloužil Joel Kayamba. Osmadvacetiletý konžský fotbalista představoval neochvějnou součást drtivé většiny ofenzivních výpadů, obě úvodní branky padly s jeho naprosto zásadním přičiněním. Vzhledem ke zdravotním potížím, které jej napříč právě probíhajícím podzimem takřka pravidelně sužují, už si pozitivní zprávy určitě zasloužil.

Pavel Bucha

Skvělým výkonem se blýskl také dvaadvacetiletá záložník Pavel Bucha, který si do osobních statistik připsal jeden přesný zásah a dvě povedené finální přihrávky. Odchovanec neratovické fotbalové školy se po čas celého zápasu neohroženě vrhal k soupeřově brance, spoluhráčům připravoval zajímavé příležitosti a sám se ještě několikrát pokusil zapsat mezi střelce. Tradičně patřil k nejlepším hráčům na trávníku.

Aleš Čermák

Přestože výše zmínění fotbalisté odvedli opravdu kvalitní práci a vysoké vítězství by se bez nich určitě neupeklo, největší zásluhy si pochopitelně připsal střelec tří branek. Šestadvacetiletý záložník Aleš Čermák zaznamenal druhý hattrick v horizontu několika měsíců, což rozhodně není dílem náhody. Talentovaného odchovance letenské fotbalové školy bývá pravidelně plné hřiště a když se k tomu navíc připojí ještě střelecká produktivita, výsledek jednoduše stojí za to.

4 Comments

 • Ach jó

  Když Vám to soupeř dovolí, hrajete jako z partesu. To je můj subjektivní názor. Ano Viktorka předvedla pohledné akce, které korunovala pěknými góly.Ovšem, položme si otázku? Co předvedl soupeř. Naprostou naivitu, nebo snad neumění?Teplice mi byly vždy sympatickým mužstvem, ale bohužel tento kádr asi navíc nemá. Může, nebo mohl to být krátkodobý výpadek? To ukáže čas.

 • Anonym

  Vysokou prohru Teplic v Plzni má na svědomí i to,že Teplicím chyběli tři klíčový hráči a po většině zápasu hráli o deseti.To Sparta v Plzni hrála se všemi „hvězdami“ a odvezla si tři goly.V Teplicích Sparta byla ráda
  za jeden náhodilý gol.

 • Láďa

  Povětšinu zápasu ? Od cca 63 minuty a to už byl stav 4:0. Vy jste se nedíval ? A také vždycky je někdo nepostradatelný, když se prohraje. Hezký den

 • Pavel

  Souhlasím s tím, že Teplice byly velice slabý soupeř, který dovolil Plzni téměř vše. A proto bych vítězství Plzně nepřeceňoval. Myslím, že kdyby Viktorka hrála s jiným soupeřem, který by jí presoval, měla by daleko více starostí vyhrát. A co se týče brankáře Hrušky, jeden zápas nenahradí to, kolik zápasů předtím zvoral. Viktorku svými chybami vyřadil z evropských pohárů a i v lize většinou nechytl nic – viz. zápas v Jablonci. Být trenérem Plzně, už by v brance dávno nebyl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *