19/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Můj dům, můj hrad. Tohoto známého lidového rčení se zřejmě držel americký MMA zápasník Jon Jones, když v noci na pondělí chránil vlastní obydlí před zlodějem. Nezvaného hosta vyprovodil brokovnicí.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Můj dům, můj hrad. Tímto notoricky známým lidovým rčením se pravděpodobně inspiroval americký MMA zápasník a zároveň dvojnásobný šampion polotěžké váhy organizace UFC, když během nedělní noci ochránil svůj soukromý majetek před vskutku impertinentním zlodějem. Nezvaného hosta čekajícího na vhodný okamžik k odcizení jednoho z několika luxusních automobilů vyprovodil populární Jon Jones brokovnicí. Videozáznam oné večerní akce, který záhy zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí, se stal obrovským hitem internetu.

Zápasník Jon Jones nezná pocit strachu, s lupiči bojuje svépomocí

Když už se rozhodnete někoho okrást, raději si předem zjistěte, s kým máte co dočinění. Odstrašujícím příkladem budiž neznámý pachatel, jehož pozornost utkvěla na prominentním domě v útrobách amerického města Ithaka. Zahalený muž se pokusil odcizit jeden z mnoha luxusně vyhlížejících automobilů, jenže jeho slavný majitel byl zásadně proti. Profesionální MMA zápasník Jon Jones, který se v inkriminovaný moment shodou okolností nacházel doma, vzal spravedlnost do vlastních rukou. Skrze garáže vyběhl vstříc nepříteli, coby pomocníka navíc popadl nabitou brokovnici. Překvapený “loupežník” vycítil nebezpečí, vzal tedy okamžitě nohy na ramena a pod rouškou neprostupné tmy unikal svému pronásledovali.

Že si třiatřicetiletý šampion polotěžké váhy organizace UFC incident vymyslel, aby nahnal popularitu? Co vás nemá. Jako důkazní materiál totiž poskytl kamerový záznam, který zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí. „Pachatele jsem nakonec dohonil a zaklepal mu ústím brokovnice na okno auta,“ popisoval události nedělního večera. „Až příště budeš chtít někoho okrást, raději se předem ujisti, že dokážeš dostatečně rychle zmizet. Máš štěstí, že jsem dost chytrý na to, abych zastřelil muže, který ustupuje. Co si o tomto videu myslíte a co byste případně udělali jinak?“

Mezi fanoušky sklidil zápasníkův neohrožený manévr všeobecný respekt

Závěrečný dotaz amerického zápasníka fanoušky pochopitelně podnítil k vášnivým reakcím a nutno podotknout, že drtivá většina internetových diskutujících s jeho neohroženým zákrokem souhlasila. Našla se dokonce určitá skupinka mnohem radikálnějších pisatelů, která by střelnou zbraň údajně neváhala použít. Komentáři nicméně kolovala také kritika. Podle několika lidí měl Jones namísto rádoby hrdinských akcí rovnou zavolat policii. Prohánění nočními ulicemi se zbraní v ruce navíc považují za zbytečně rizikové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *