24/06/2024

"File:Jiri Paroubek and Jaroslav Tvrdik 2009.JPG" by Petr Šmerkl is licensed under CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7767716 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Výjezd do koronavirem zamořené Izraele vyšel českého šampiona pořádně draho. Bezprostředně před nesmírně důležitým zápasem hlásí SK Slavia Praha další trojici pozitivně testovaných fotbalistů.
By Petr Šmerkl, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nedávný výjezd do koronavirem zamořené země vyšel úřadujícího šampiona české nejvyšší soutěže pořádně draho. Bezprostředně před extrémně důležitým kláním v základní skupině Evropské ligy hlásí SK Slavia Praha další trojici pozitivně testovaných fotbalistů. Předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík prostřednictvím sociálních sítích naznačil, že k přenosu nevyzpytatelné nákazy mohlo teoreticky dojít už během úvodního zápasu proti izraelské Beer Ševě. Tehdy totiž domácí Hapoel cíleně reprezentovala řada nakažených, ale podle hygienické stanice naprosto neinfekčních, osob.

Sešívaní čelí další obrovské komplikaci v horizontu jednoho měsíce

Žijeme ve zvláštní době, kdy jediný pozitivní test potenciálně ovlivňuje budoucnost celého mužstva. SK Slavia Praha si nepříjemné vlastnosti koronavirové pandemie pochopitelně uvědomuje, od samého počátku netradičního fotbalového podzimu proto přijímá různá preventivní opatření, aby nekontrolovatelnému šíření nákazy uvnitř týmu co nejefektivněji zabránila. Nemalá finanční investice v kombinaci s dočasnou ztrátou osobního života všech hlavních aktérů nakonec přinesla kýžené ovoce, předkola evropských soutěží se obešla bez výraznějších komplikací. Faktický vrchol pohárové sezóny nicméně zatím hází klacky pod nohy.

Úvodní duel v základní skupině Evropské ligy vynechali Peter Olayinka a Tomáš Holeš, které zneschopnil Covid-19. Ačkoli už se oba talentovaní fotbalisté vrátili do sestavy, obdobný osud před nadcházejícím zápasem proti francouzskému Nice bohužel stihl trojici jejich neméně šikovných spoluhráčů. Nepříjemnou informaci fanouškům potvrdil předseda klubového představenstva skrze sociální sítě. „Před zítřejšími testy UEFA je jasné, že Slavii budou v zápasu s Nice z důvodu pozitivního výsledku preventivních klubových testů chybět tři hráči (reprezentanti) základní sestavy. Máme obavu, že nás výjezd do Izraele přišel skutečně draho,“ posteskl si Jaroslav Tvrdík na Twitteru.

Tvrdík předpovídal katastrofu, ta nakonec opravdu přišla

Jaroslav Tvrdík prostřednictvím svého nejnovějšího příspěvku narážel na skutečnost, že izraelský fotbalový klub Hapoel Be’er Sheva k úvodnímu zápasu Evropské ligy povolal nakaženého trenéra a několik jeho pozitivních svěřenců. Přestože rozhodně nešlo o standardní postup, jejich účast podle tamní hygienické stanice nepředstavovala vůbec žádné riziko. To se ovšem slávistickému šéfovi už tehdy ani trochu nezamlouvalo. „Jako prezidenta klubu mě bez předložení negativního testu nepustí ani do autobusu. Soupeřův nakažený trenér může na tiskovou konferenci bez roušky, pozitivní hráči absolvují předzápasový trénink. Zvláštní doba,“ napsal ironicky.

Ačkoli někdejší poslanec vyjádřil jisté pochybnosti, benevolentní postoj UEFA jej nakonec částečně uklidnil. „Budeme se soustředit hlavně na samotné utkání. Věříme, že UEFA a izraelská hygienická služba garantují zdravotní bezpečnost utkání,“ uvedl smířlivě. S ohledem na aktuální vývoj událostí by ale určitě reagoval jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *