Čtvrtek, 8 června
Shadow

Radost z restartu ligy kazí početná marodka. Sparta hlásí další problémy

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ministerstvo zdravotnictvím po dlouho odkládané debatě s vedením Národní sportovní agentury nakonec rozhodlo, že profesionální sportovní soutěže mohou za předpokladu splnění přísných bezpečnostních podmínek pokračovat v činnosti. Zástupci fotbalu a hokeje okamžitě projevili upřímnou radost, jelikož určitou verzi sociální bubliny a pravidelné testování dokáží zajistit. Ne všude však aktuálně panuje optimismus. Přestože AC Sparta Praha avizovaný restart české nejvyšší soutěže pochopitelně vítá, zároveň bohužel tápe, jak proti Plzni poskládá základní sestavu. Trápí ji totiž početná marodka tvořená opravdu kvalitními hráči.

Filip Panák

Nebýt včerejšího veřejného přání k narozeninám, skoro bychom zapomněli, že Filip Panák opravdu působí na Spartě. Čerstvě pětadvacetiletý univerzál, který se nejlépe cítí v obraně, odehrál dvě vcelku povedené sezóny ve službách prvoligové Karviné. Tu třetí už ale bohužel nedokončil. Plány mu bezprostředně před oficiálním přestupem do Prahy zkřížilo závažné zranění kolene. Šikovný fotbalista se podrobil dvěma operačním zákrokům a přestože už nějakou dobu poctivě trénuje, momentálně jej využívá pouze letenské Béčko. Sám Panák nedávno přiznal, že přesun k Áčku zatím absolutně neřeší.

Dávid Hancko

Sparta si během letní přestávky vytyčila jasný cíl – za každou cenu udržet hostujícího Dávida Hancka. Přestože se italská Fiorentina nejdříve cukala, nakonec se oběma klubům povedlo vyjednat přijatelné podmínky. Dvaadvacetiletý slovenský fotbalista na jaře platil za pevnou součást základní sestavy, kde zastával poněkud netradiční post středního obránce. Podzimní fáze Fortuna ligy však zatím nenuceně plyne i bez jeho osobního přičinění. Rodák z lázeňského městečka Bojnice laboruje s poraněním kolenní šlachy, mimo prý zůstane ještě několik týdnů.

Lukáš Štětina

Letenský kapitán Bořek Dočkal znevýhodnil vlastní klub, když zdánlivě nevinným a nikterak dramatickým střetem během reprezentačního zápasu proti Slovensku vyřadil Lukáše Štětinu. Devětadvacetiletý obránce si utrpěl vážné zranění kolene, kvůli němuž pravděpodobně vynechá ještě několik měsíců. Vyloučit dokonce nelze ani zdravotní stopku do konce aktuální sezóny, jelikož zářijová vyšetření potvrdila nejhorší možný scénář – utržený zkřížený vaz. Stopeři jsou na Spartě zkrátka nedostatkovým zbožím, což jasně potvrdila i poslední pohárová utkání. Zdraví dále vyřadilo například Ondřeje Čelůstku či Dominika Plechatého, namísto nichž hledal Václav Kotal netypické alternativy.

Adam Hložek

Plejádu kvalitních sparťanských fotbalistů na marodce doplnil osmnáctiletý útočník Adam Hložek, který tento týden podstoupí několik vyšetření. Prvotní prognózy týkající se poraněného nártu nicméně nevyznívají dvakrát příznivě. Odhadovaná absence se údajně pohybuje v řádech měsíců, což je obrovskou nepříjemností nejen pro klub, ale pochopitelně také hráče samotného. Odchovanec Ivančic letos opravdu válel, zaujal zahraniční velkokluby a pomalu se připravoval na vytoužený přestup. Pokud ovšem dlouhodobě vypadne z herního rytmu, plány se tím samozřejmě výrazně zpomalí.

14 Comments

 • Gogo

  Aby se nám Sparta nepodělala. Problémy má každý. Do poháru EL se dostala díky rozhodčímu Královcovi, jinak by ji ani nehrála jako v několika posledních letech. Na každého holt jednou dojde.

 • Anonym

  Dobrý den podle Vašeho příspěvku jste asi bolševické dítě s tím Vaším názorem jinak nevím co si mám o Vás myslet , kdyby nebyla Sparta tak nemáte o čem mluvit a kydat špínu Miloš.

 • hugo

  Ty Cinska kryso se laskave o Sparte nevyjadruj,tlachej si o tom jak Lufjjarka snizuje rozpocet o tretinu a to je jen zacatek vaseho konce

 • Rosa

  Gogo, ty pako. Spartě stojí 3 hráči základu, mezi nimi hráč s cenovkou 9M €. Takový problém by moc chtěly ostatní kluby jednou řešit.. Zbytek těch zavistivých blitek nemá cenu řešit. Komu fandíš, že tak závidíš? Ty pako..

 • Pavel

  Ja to slyšel včera jak ten váš podvodník luftjára brečel kůli třem hráčům tak tady nedělej chytrýho ty šmejde čínskej.Tady jen píší o zraněných hráčích,jediný kdo pořád brečí jste vy sešívaný čínani.

 • Pro blbecka Goga

  Jsi debil zamindrakovanej viď:-) aspoň se tu můžeš v klidu vyblejt a srdíčko bude mít klid viď:-) doporučil bych ti návrat do školních lavic, myslím že máš v celku problém pochopit obsah textu. Nebo že by na to tve IQ nestačilo? 🙂 hlavu vzhůru, nebude ro dlouho trvat a uvidíš naší milovanou Sparticku zase na vrcholu:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *