13/04/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Jelikož se nadcházející utkání českého národního týmu musejí obejít bez devíti tradičních reprezentantů, které dočasně vyřadily zdravotní neduhy, povolal trenér Jaroslav Šilhavý staronové tváře.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Koronavirus společně s komplikacemi běžných dní zásadně narušuje plánované akce a pro fotbal coby kolektivní sport to platí rovnou dvojnásobně. Jelikož se nadcházející utkání českého národního týmu musejí obejít bez devíti tradičních reprezentantů, které dočasně vyřadily různé zdravotní neduhy (slávistické trio Bořil, Provod a Kúdela mělo pozitivní test), povolal trenér Jaroslav Šilhavý do zbraně hned několik staronových tváří. Koho nejspíš čeká první letošní vystoupení s hrdým lvem na hrudi?

Zdeněk Ondrášek

Slavnostní reprezentační premiéru si odkroutil teprve loni, navíc tak učinil v poměrně pokročilém sportovním věku. Jednatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek byl českým národním týmem trestuhodně opomíjen, přestože za hranicemi naší země dlouhodobě válel. Obrovské popularitě se těšil v Norsku, Polsku i Spojených státech amerických. Pod taktovkou Jaroslava Šilhavého dosud odehrál čtyři mezinárodní zápasy, všechna se však uskutečnila v roce 2019. Letos zatím trpělivě čekal mezi náhradníky, z podzimního programu jej pak dočasně vyřadila potvrzená koronavirová infekce. Nyní se coby lídr plzeňské ofenzivní sekce vrací zpátky do akce.

David Pavelka

Žádné reprezentační utkání letos nesehrál ani David Pavelka. Devětadvacetiletý střední záložník během jarních srazů laboroval se zdravotními problémy a v prvopočátcích podzimní fáze spíše hledal ztracenou formu. Pomohl mu odchod z turecké nejvyšší soutěže, načež přijal zajímavou nabídku mateřské Sparty. Pro přestup si sice vybral tu nejméně vhodnou chvíli, protože kvůli koronavirové přestávce zatím nastoupil jen do zápasů Evropské ligy, na trávníku nicméně v obou případech patřil mezi nejlepší hráče letenského mužstva. Nominace národního týmu proto není nikterak překvapivá.

Tomáš Pekhart

Vůbec nejdelší reprezentační přestávku ze všech současných členů zaznamenal Tomáš Pekhart, který národní dres naposledy oblékl před sedmi lety. Odchovanec sušické fotbalové školy si o pozornost Jaroslava Šilhavého řekl skvělými výkony v polské nejvyšší soutěži, kde s osmi přesnými zásahy zaslouženě vede tamní tabulku ligových střelců. Jednatřicetiletý útočník prošel řadou zajímavých zahraničních klubů. Za zmínku stojí například anglický Southampton FC, německý 1. FC Norimberk, řecký AEK Athény, izraelský Hapoel Beerševa nebo aktuální Legia Warszawa. Všude zanechal poměrně výraznou stopu, takže je s podivem, že zájem České republiky nepřišel o něco dříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *