24/06/2024

By Jaroslav Appeltauer - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83638445 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Akceschopnost libereckého Slovanu ovlivnilo několik pozitivních testů na koronavirus. Vstříc nejtěžšímu soupeři v základní skupině Evropské ligy však letí družina Pavla Hoftycha naprosto smířeně.
By Jaroslav Appeltauer – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejhorší obavy se bohužel potvrdily. Akceschopnost libereckého Slovanu bezprostředně před odletem do sousedního Německa zásadně ovlivnilo hned několik pozitivních testů na koronavirus. Vstříc možná nejtěžšímu soupeři v základní skupině Evropské ligy však vykročila improvizačně složená družina Pavla Hoftycha naprosto smířeně a bez zbytečného mediálního pláče. Každý sportovní klub hraje v dnešní nelehké době tak trošku vabank a dopředu netuší, zda-li si z balíčku identicky vyhlížejících karet náhodou nevytáhne černého Petra.

Hlavně se před nadcházejícím zápasem zbytečně nehroutit

Další kolo základní skupiny Evropské ligy se z českého pohledu neobejde bez komplikací. Absenci tří koronavirem nakažených a zároveň naprosto klíčových hráčů dopředu avizovala pražská Slavia. K úřadujícímu mistrovi české nejvyšší soutěže se záhy připojil také FC Slovan Liberec, který sice nezveřejnil konkrétní počet pozitivně testovaných, zdůraznil ovšem, že situace rozhodně není příznivá a vypomoci musejí hráči rezervního mužstva. Do karet podještědskému klubu bohužel nehraje ani kvalita favorizovaného soupeře, německý Hoffenheim nastoupí v takřka ideální sestavě.

Hlavní trenér Pavel Hoftych přesto zůstává optimistou a zahání mdloby, které by každého citlivějšího jedince pod takovýmto tlakem okamžitě skolily. „Přestože se testujeme pravidelně, včerejší testy UEFA na Covid nám prokázaly vícero pozitivních hráčů včetně několika členů realizačního týmu, jedná především o bezpříznakové případy,“ okomentoval nepříznivý výsledek testování zkušený kouč. „Do Hoffenheimu tudíž pocestujeme ve značně oslabené sestavě a jedeme tam s tím, že sestavu budeme skládat až na místě. Situace je prostě taková a my to bereme tak, jak to je. S nadhledem.“

Odplata za nedávnou výhodu i jedinečná šance náhradníků

V základní skupině Evropské ligy odehrál Liberec dvě diametrálně odlišná utkání. Zatímco úvodní měření sil s belgickým Gentem překvapivě zvládl, proti Kangově Bělehradu fatálně propadl. Jak zvládne nadcházející válečné tažení na německý Hoffenheim, zůstává otázkou. Výčet zneschopněných hráčů totiž dosahuje závratných výšin a pomoc je nutné hledat dokonce i v rezervě. „Teď počítáme padlé a skládáme hráče, kteří k nám přibyli z B týmu. Jelikož je ze strany UEFA samozřejmě zájem, aby se zápas odehrál, tak se intenzivně řeší parametry počtu hráčů pro tento zápas a zítra bychom podle všeho měli odletět. Uvidíme s kým a uvidíme, jak dáme sestavu dohromady,“ uvedl Pavel Hoftych.

Třiapadesátiletý trenér pochopitelně nečeká zázraky, ty se v dnešní složité době dějí jen velmi zřídka. Zároveň ovšem připomíná, že cestu Liberce do hlavní fáze pohárové soutěže lemovaly potíže protivníků. Smyčka se tedy uzavírá. „Znovu opakuji, že v zápase s FCSB jsme to byli my, kdo měl proti sobě tým s problémy. Teď máme proti sobě špičkový německý tým a problémy máme my. Je to netypická situace a uvidíme, jak to dopadne,“ uzavřel někdejší obránce.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *