23/04/2024

"Lewis Hamilton" by ph-stop is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Byl to další z jeho velkých triumfů. Nedělním vítězstvím na trati Emilie-Romagny vylepšil Lewis Hamilton vlastní rekord, oslavu navíc pojal dosti netradičně. Záhy nevyloučil brzký konec kariéry.
“Lewis Hamilton” by ph-stop is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Byl to další z jeho velkolepých triumfů. Nedělním vítězstvím na trati Emilie-Romagny, která spadá pod italské město Imola, vylepšil britský automobilový závodník Lewis Hamilton vlastní rekord. Zaslouženou oslavu pojal nestárnoucí pilot Formule 1 dosti netradičně. Společně s Danielem Ricciardem vytáhl nechvalně proslulé popíjení šampaňského prostřednictvím propocených bot. Jelikož si neskromným množstvím tekutiny v obuvi ukousl snad až příliš velké sousto, zbytek nesobecky přelil do úst výše zmíněného kolegy. Poměrně nechutný moment záhy upozadila tisková konference, při níž Hamilton nevyloučil myšlenky na závodnický důchod.

Hamilton se propůjčil k nechutné oslavě, jíž přitom dlouhodobě kritizuje

Do historických memoárů královské disciplíny automobilového sportu se Lewis Hamilton nesmazatelně zapsal černou tuší. Nejen, že legendárního Michaela Schumachera hravě překonal z hlediska množství vyhraných závodů. Zanedlouho jej pravděpodobně připraví ještě o rekordní počet sezónních titulů. Zatím stále šestinásobný mistr světa si jde neochvějně za svým cílem, což dokázal vcelku jednoznačným prvenstvím v rámci nedělní Velké ceny Emilie-Romagny. K následným oslavám se pětatřicetiletý britský pilot se postavil velmi netypicky.

Třetího Daniela Ricciarda poprosil, aby vyzul obě své propocené boty, jež společně naplnili kvalitním šampaňským a následně odstartovali nechutnou konzumaci. Když Hamilton zjistil, že tekutina v obuvi neubývá podle plánu, pokropil zbylým obsahem “poháru” ústa očividně dehydratovaného kolegy. Kontroverzní australskou zvyklost přitom ještě před několika měsíci otevřeně kritizoval. Dokonce se nebál tvrdit, že Australané dobrovolně popíjejí zavařeninu z palce. Názorovou proměnu učinil v tu nejméně vhodnou dobu. Rok 2020 totiž vinou koronavirové pandemie vybízí alespoň ke zběžné kontrole kvality osobních hygienických návyků a jak určitě tušíte, konzumace alkoholu z použitých bot určitě není tou správnou cestou.

Britský závodník nevyloučil brzký odchod do sportovního důchodu

Rodák z britského městečka Stevenage dosáhl mnoha kariérních úspěchů, pomocí kterých zajistil, že jeho jméno nikdy neupadne v zapomnění. Nabízí se proto otázka, zda-li ještě najde motivaci pokračovat, když na dráze neexistují prakticky žádné další výzvy. Ačkoli rozhodně nepatří do starého železa a Formule 1 může jeho přítomností jenom získat, on už pomalu začíná plánovat život bez závodních okruhů. Během tiskové konference dokonce nevyloučil, že jej letos fanoušci sledují úplně naposledy. Údajně by si sice ještě jeden za volantem rok dokázal představit, nicméně záruku žádnou nedává.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *