27/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Barcelona prochází obrovskou krizí. Hvězdami nabitý kádr nevyhrál čtyřikrát v řadě, ve vzduchu je cítit frustrace. Fanoušky povzbudila myšlenka návratu Josepa Guardioly, ten ale informace vyvrátil.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ani četné personální změny zatím nezafungovaly podle představ. Fotbalová Barcelona prochází rozsáhlou krizí, jíž moderní dějiny úspěšného klubu nepamatují. Hvězdami nabitý kádr nevyhrál už čtyři ligové zápasy za sebou, což bohužel dokonale odráží tragické umístění v průběžné tabulce španělské nejvyšší soutěže. Všudypřítomnou frustraci, které nezabránil ani velezkušený miláček publika Lionel Messi, mohl uhasit příchod staronového kouče. Fanoušky k lepší náladě navnadila myšlenka velkolepého návratu Josepa Guardioly, ten ale informace kolující veřejným prostorem kategoricky odmítl.

Vidina mistrovského titulu zmizela v nedohlednu, Real má komfortní náskok

Těžko si dnes představit scénář, podle něhož by se FC Barcelona bleskurychle odrazila ode dna a ještě zabojovala o titul ligového šampiona. Konkurenční Real Madrid udržuje komfortní náskok dvojnásobného množství bodů, z hlediska herního projevu navíc působí mnohem sebejistěji a odhodlaněji. Svěřence nizozemského trenéra Ronalda Koemana, který ve vedení katalánského klubu během letních měsíců vystřídal neúspěšného Quique Setiéna, trápí přílišné množství individuálních chyb a zároveň nedostatečná střelecká hladovost ofenzivních hvězd, od nichž se branky prostě očekávají.

Příkladem za všechny budiž sobotní utkání s průměrným Alavésem. Ten se v průběhu prvního poločasu nečekaně ujal vedení poté, co hostující gólman Neta trestuhodně ztratil míč a dovolil soupeři skórovat do prázdné branky. Byť šlo o ojedinělou akci domácích, zatímco Barcelona útočila takřka neustále, její snaha zvrátit nepříznivý vývoj zápasu se naprosto míjela účinkem. Nijak výrazně nepomohla ani dobrá půlhodina početní převahy, během níž se Antoine Griezmann ve změti nepovedených střeleckých pokusů zmohl pouze na vyrovnání. Ideální formu neměl ani Lionel Messi, spálil minimálně další tři vyložené šance. Blaugranas prožívají nezáviděníhodnou noční můru, která nebere konce.

Horký kandidát na prezidenta slíbil návrat slavného kouče, ten ale záhy odmítl

Určitou naději lepších zítřků skýtá dobrovolný odchod nenáviděného vedení klubu FC Barcelona, které tak elegantně předešlo očekávanému hlasování o nedůvěře. Josep Maria Bartomeu po šesti letech rezignoval na funkci prezidenta, o jeho místo nyní aktivně zápolí hned několik horkých kandidátů. Jednoznačně ovšem vyčnívá jméno Victora Fonta. Zámožný podnikatel voličům přislíbil návrat ke kořenům se vším všudy. To znamená, že pokud bude zvolený, post hlavního kouče opětovně získá Josep Guardiola.

Zásadní překážku tohoto smělého plánu ovšem představuje sám devětadvacetiletý španělský lodivod, který obnovené spojení s milovaným klubem vyvrátil. „Řekl jsem to už mnohokrát a řeknu to klidně znovu. Mé dny v Barceloně jsou nadobro sečteny, vrátím se už jedině jako fanoušek nebo divák. Jednou mi to stačilo. Klub mě navíc nepotřebuje, v Ronaldu Koemanovi má skvělého trenéra.“

Zdroj: Express

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *