27/05/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže má vítěze i poražené. Logická nespokojenost panovala především na chvostu prvoligové tabulky, kde už se předčasně rozloučila trojice zkušených trenérů.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Pozvolna se blížíme k závěrečným utkáním podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže, která letos poměrně jednoznačně rozlišuje vítěze a poražené. Vcelku logická nespokojenost s dosaženými výsledky panuje především na chvostu prvoligové tabulky, kde už se předčasně rozloučila trojice zkušených trenérů. Kdo konkrétně musel narychlo opustit potápějící se loď, zjistíte prostřednictvím následujících odstavců.

Stanislav Hejkal – FK Teplice

Řada prvoligových trenérů se vinou neuspokojivých výsledků dostala na okraj propasti, náhlý sesuv nezpevněné půdy nicméně několik měsíců nepřicházel. Pomyslného černého Petra si nakonec vytáhl Stanislav Hejkal, jehož na lavičce severočeského klubu FK Teplice koncem listopadu nahradil někdejší obránce Radim Kučera. Důvody, proč padesátiletý lodivod dobrovolně přenechal kormidlo svému mladšímu nástupci, hledejme v průběžné tabulce. Skláři do nového ročníku tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže vkročili špatnou nohou, úvodní skalp Příbrami nepodpořili dalšími body a když se šnůra bolestivých porážek v řadě vyšplhala k alarmujícímu číslu sedm, bylo jasné, že výměně hlavního kouče už nic nezabrání. Nový impulz tápajícímu týmu evidentně prospěl, ve dvou následujících zápasech uhrál důležité čtyři body a odlepil se ode dna. Momentálně zaujímá čtrnáctou příčku.

Jozef Weber – FK Mladá Boleslav

Nelehké rozhodnutí konkurenčních Teplic zřejmě inspirovalo vedení klubu FK Mladá Boleslav, které s odstupem jednoho týdne navzdory neustálému ujišťování o přetrvávající důvěře odvolalo hlavního kouče. Devětačtyřicetiletý Jozef Weber se před střídačkou “Bolky” proháněl od roku 2018, letošní několikanásobná blamáž mu nicméně zlomila vaz a posledním hřebíčkem do rakve se paradoxně stala právě domácí porážka uštědřená výše zmíněnými Teplicemi. Někdejšího profesionálního záložníka nahradil staronový trenér Karel Jaromír. Ten se doposud prezentoval nerozhodným výsledkem na stadionu Opavy a domácí porážkou proti ostravskému Baníku.

Miloslav Machálek – FC Zbrojovka Brno

Nejčerstvější informace na závěr. Hlavního trenéra během úterního dopoledne odvolal také prvoligový nováček z Moravy. FC Zbrojovka Brno se opětovného působení mezi tuzemskou elitou nemohla dočkat, podzimní fáze sezóny 2020/2021 nicméně zatím připomíná spíše noční můru než-li splněný sen. Své svěřence dovedl devětapadesátiletý Miloslav Machálek pouze ke dvěma vítězstvím v jedenácti odehraných kolech, předposlední místo na úkor Opavy hájil jenom díky lepšímu skóre (navíc pouze o jeden jediný mínusový bod). Zkušeného lodivoda nahradí dosavadní Richard Dostálek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *