22/05/2024

By Ольга Степиньш - http://www.soccer.ru/gallery/2795, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10701422 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zoufalá situace mnohdy vyžaduje radikální řešení. Trojice koučů v české nejvyšší fotbalové lize na vlastní kůži pocítila, jak hořce chutná odvolání. Další neúspěšní trenéři je mohou brzy následovat.
By Ольга Степиньш, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zoufalá situace mnohdy vyžaduje radikální řešení. Trojice trenérů během právě probíhající podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže na vlastní kůži pocítila, jak hořce chutná odvolání kvůli nevábným sportovním výkonům. Stanislavem Hejkalem, Jozefem Weberem a Miloslavem Rozdávání navíc letošní rozdávání padáků nemusí nutně skončit. Jména dalších prvoligových trenérů, jejichž budoucnost vinou neuspokojivých výsledků visí na hlubokou propastí, si rozebereme prostřednictvím nadcházejících odstavců.

Radoslav Kováč – SFC Opava

Temná mračna se opětovně snášení nad prvoligovou příslušností slezského fotbalového klubu. SFC Opava prohrála čtyři z pěti posledních soutěžních zápasů, po domácí remíze s neméně strádající Mladou Boleslaví uhrála jediný bod a zaslouženě se proto krčí na samotném dně průběžné tabulky. Těžko hledat způsoby, jak nepříznivý vývoj událostí efektivně zvrátit. Frustraci pochopitelně cítí také jednačtyřicetiletý hlavní trenér Radoslav Kováč, jemuž angažmá vzdálené 400 kilometrů od rodiny jednoduše přestává dávat smysl. Můžeme se mu v tomto ohledu divit? Pokud během nadcházející zimní přestávky dobrovolně skončí, rozhodně z jeho strany nepůjde o překvapivé řešení.

Pavel Horváth – 1. FK Příbram

Sezóna 2020/2021 z pohledu příbramského fotbalového klubu nezačala vůbec dobře. Svěřenci někdejšího úspěšného záložníka Pavla Horvátha ztráceli jedno utkání za druhým, na první velké vítězství čekali dlouhých osm kol. Skalp Mladé Boleslavi podpořený sobotní výhrou na Zlínem sice v kombinaci s třemi nerozhodnými stavy poskytuje důvody k mírnému optimismu, situace nicméně zůstává i nadále velmi kritická. Průběžná šestnáctá příčka totiž bohužel nezaručuje setrvání mezi tuzemskou elitou. Pokud se nynější úspěšná šňůra zastaví, Horváth už další ztráty nemusí ustát.

Luděk Klusáček – Bohemians Praha 1905

Na chvostu prvoligové tabulky se mohou velice brzy ocitnout také fotbalisté pražských Bohemians, kterým se poslední čtyři utkání vůbec nepovedla. Klokani ze hřiště hned třikrát odcházeli s prázdnou, uhráli pouze jedinou remízu s pardubickým nováčkem. Ačkoli má hlavní trenér Luděk Klusáček aktuálně poměrně silnou pozici, pokud se situace vymkne kontrole a Pražané namísto současné třinácté příčky spadnou na dno, možná si bude muset zabalit.

Adrián Guľa – FC Viktoria Plzeň

Na hraně předčasného vyhazovu se dlouhou dobu pohybuje také Adrián Guľa. Slovenský nástupce legendárního Pavla Vrby nezačal vůbec špatně, podzimní fáze sezóny 2020/2021 nicméně představuje jednu nekonečnou noční můru. FC Viktoria Plzeň nezvládla předkola evropských pohárů, což většinu dřívějších koučů západočeského mužstva stálo teplé místečko. Pětačtyřicetiletý milovník moderních technologií a speciálních trenérských postupů prvotní bouři překvapivě ustál, v posledních čtyřech ligových zápasech ale opětovně zklamal. Nadcházející duely podzimní části rozhodnou, jestli rodák z městečka Nováky přezimuje na současné pozici nebo naopak změní působiště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *