Úterý, 28 března
Shadow

Pavel Vrba a české kluby, které se v souvislosti s ním nejčastěji skloňují

By Vachovec1 – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přibližně před dvěma měsíci ukončil působení v bulharském Razgradu a jelikož cílovou rovinkou pomalu projížděl konec roku, namísto hledání nového angažmá se raději odebral na zasloužený odpočinek. Zkušený fotbalový trenér Pavel Vrba si volného času užívá plnými doušky, zároveň však vyjádřil touhu naskočit do sedla hned začátkem nadcházejícího ledna. Kam konkrétně jej vítr tentokrát zavane, nikdo netuší. Fanoušci nicméně prostřednictvím internetových debat poskládali několik zajímavých scénářů budoucího vývoje. Ty nejzajímavější teorie si záhy rozebereme.

FC Viktoria Plzeň

Pavel Vrba se pyšní řadou povedených trenérských štací, nejvýraznější stopu nicméně jednoznačně zanechal coby hlavní kouč klubu FC Viktoria Plzeň. Tápající mužstvo roku 2008 nečekaně probudil z agonie a následně sklízel zasloužené plody své tvrdé práce. Během prvního západočeského angažmá dosáhl jednoho vítězství v domácím poháru a dvou mistrovských titulů. Pravidelně kopal také evropské poháry, kde byl zahraničním gigantům více než důstojným protivníkem. Když se do Plzně vrátil podruhé, opětovně dosáhl titulu prvoligového šampiona a rovněž absolvoval jízdu pohárovou Evropou. Dřívější euforii už ale bohužel neoživil a koncem roku 2019 odcházel v dosti ponuré atmosféře. Ačkoli jeho slovenský nástupce Adrián Guľa aktuálně bojuje o holé přežití a vedení s výkony áčka rozhodně není spokojeno, opětovné spojení s Vrbou po tak krátkém odloučení jednoduše nedává smysl. Ani jedna strana navíc k nespokojenosti určitého procenta plzeňských fanoušků nenaznačila, že by takovou možnost vůbec reálně zvažovala.

AC Sparta Praha

Když AC Sparta Praha začátkem roku 2019 odvolala hlavního trenéra Zdeňka Ščasného, tuzemská média okamžitě spekulovala, kdo se v nejbližším možném termínu stane jeho nástupcem. Mezi horkými kandidáty byl skloňován především Ivan Hašek, Luboš Kozel, Václav Jílek (budoucí vítěz trenérského klání) a překvapivě také Pavel Vrba, který tehdy stále vévodil lavičce konkurenčního klubu FC Viktoria Plzeň. Právě vzájemná nevraživost fanouškovských táborů dost možná zapříčinila, že k finální dohodě nakonec nedošlo. Že by se historie opakovala? Nepravděpodobné už jenom kvůli tomu, že letenské mužstvo momentálně vede Václav Kotal a klub všeobecně prožívá nejúspěšnější období za posledních pět let. Vladimír Šmicer během televizního pořadu TIKI-TAKA vysílaného televizní stanicí O2 Sport nicméně naznačil, že pražská zastávka by Vrbovi opravdu slušela.

FC Baník Ostrava

Pavel Vrba miluje nové výzvy, což ostatně dokazuje jeho opravdu pestrý životopis. Zároveň však konkrétně v jeho případě není vyloučena ani určitá forma retrospektivy. Jak asi víte, sedmapadesátiletý trenér kdysi aktivně hrával na pozici obránce a kromě mateřského Přerova mimo jiné kopal za FC Baník Ostrava. Právě tam také sbíral cenné trenérské zkušenosti (coby asistent hlavního kouče) bezprostředně před odchodem na Slovensko. S výkony slezského klubu je to pod vedením Luboše Kozla v posledních měsících jako na houpačce, takže není vyloučeno, že vedení během nadcházející zimní přestávky sáhne po jiné variantě. V takovém případě se Vrba na seznamu potenciálních nástupců samozřejmě objeví hodně vysoko.

17 Comments

 • Stana

  Já bych z něho supertrenera nedělal.V Plzni měl štěstí na hráče a jinde vyhořel

 • Sparťan

  Je veřejné tajemství, že to bude Sparta. S těžkým srdcem bych to vzal, ale jen v případě, že by Kotal dál už pokračovat nechtěl.

 • Anonym

  Od repre utekl v Plzni mu pomohla klika dobrý tým jen prachy ho zajímají
  kam potom přišel jen krach a vyhazov tady v čechách by si nešktrtl už to není ten p.trenér co byl.

 • cikr

  Myslím,že ve Spartě to není otázka trenéra,ale spíše vedení počínaje majitelem.

 • Anonym

  Souhlasím stebou. Mohl by jít do domažlic. Jinak tak asi druhý Csaplár.

 • Pavel

  Sparta žádného trenéra nepotřebuje,protože ho má a tohohle patlala už vůbec ne.

 • Anonym

  souhlasím s obojím………..a jak je výše psáno…..kam pan vrba šel tak pohořel………

 • Anonym

  Vrbovi se dobře trénovalo v Plzni, za sezonu 15 penalt, naúkolovaní rozhodčí to měli za Berbra pod kontrolou. To se mu to trénovalo. Jinde se poklonkoval do půl roku!

 • Anonym

  Odehrál jednu kvalifikaci a jeden turnaj. Ta kvalifikace se povedla. První místo v těžké skupině a za sebou nechali Island, Turecko a Nizozemsko. V této konkurenci není ani druhé místo samozřejmost.

 • Petr Majevský

  Pan Vrba není trenér,ale měl štěstí.Dostal 6 hráčů ze Sparty a na těch postavil tým z dalších hráčů Sparty a doplněné každým,kdo byl v tu dobu v Plzni ochoten hrát.Jak se trochu přestávalo dařit,tak z Plzně utekl k nár.týmu a nic tam nedokázal.Utekl do Machcačkaly a po půl roce se pakoval.V Plzni už takové úspěchy neměl a šel tedy do Bulharska.Odtud ho také vykopli před koncem smlouvy a kdo si ho vybere za trenéra,spláče nad výdělkem.p

 • Pavel

  Vrba už je svým zpusobem za zenitem.Jen mám obavu jestli o něj vubec někdo stojí.

 • Pavel

  V Plzni měl štěstí ,že měl jako jedinný mančaft na hřišti 14 hráčů , rozhodčí vždy plnili příkazy Berbra a to se pak vyhrávalo , goly z vymyšlených penalt , z ofsajdů , po faulech , pak rozhodčí dost zákroků obraceli proti soupeři , takový vošetřený zápasy ,proto byl v Plzni úspěšný .

 • sepp

  máte 100% pravdu….za Plzeň snad ani nemůže, sešla se tam vyjímečná parta, všude jinde ho brzy vypakovali…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *