23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Očekávané se stalo skutečností. Legendární Petr Čech opětovně navlékl brankářské rukavice a odehrál soutěžní utkání. V barvách rezervy Chelsea předvedl laciné chyby, přesto ale záhy slavil vítězství.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Očekávané se stalo skutečností. Legendární Petr Čech na okamžik zapomněl, že zhruba před rokem a půl oficiálně odešel do sportovního důchodu, opětovně navlékl brankářské rukavice a odehrál další soutěžní utkání. Coby strážce svatyně rezervního týmu své milované Chelsea musel dvakrát během úvodních sedmnácti minut lovit balón ze sítě, ani jednou přitom neměl čisté svědomí. Hrůzostrašný první poločas napravilo dějství druhé, kdy mladíci konkurenčního Tottenhamu třikrát kapitulovali a vítězná radost se tím pádem zaslouženě překlopila na stranu domácích. Osmatřicetiletý veterán měl minimum práce, nudný závěr mu nicméně zpestřila hromadná bitka, jíž z pozice uznávaného mentora zkušeně rozehnal.

Hororový úvod vyhroceného derby spláchl studený podzimní déšť

Poklidné nedělní odpoledne narušila překvapivá informace z Britských ostrovů. Legendární český fotbalista Petr Čech se po necelých devatenácti měsících sportovní neaktivity oficiálně chystal zpátky do brankoviště. Ačkoli jméno plzeňského rodáka figuruje na seznamu potenciálních náhradníků hlavního týmu londýnské Chelsea, což zapříčinil opodstatněný respekt vůči koronavirové infekci s ní spojeným karanténním pravidlům, v sestavě Franka Lamparda se během pondělního večera neobjevil. Mnohonásobný reprezentant vinou četných absencí nastoupil do utkání třiadvacítky svých “Blues”, která změřila síly s městským rivalem v téže kategorii.

Fotbalisté Tottenhamu Hotspur se bleskurychle ujali vedení. Čechova extrémně nepovedená přihrávka zapříčinila rohový kop, který už ve třetí minutě prvního poločasu využil dvacetiletý obránce Jubril Okedina. Balón zkušenému brankáři navíc nešťastně proletěl mezi nohama. Nažhavení hosté zanedlouho udeřili znovu. Opětovné zaváhání Petra Čecha využil teprve šestnáctiletý Dane Scarlett (pozn. historicky nejmladší fotbalista, jehož áčko londýnských Kohoutů kdy nasadilo k soutěžnímu utkání). Úvodní dějství z pohledu českého veterána dopadlo naprosto katastrofálně.

Nečekaný obrat a hromadná bitka. Druhý poločas rozhodně nenudil

Do druhého poločasu londýnského derby vstoupili domácí fotbalisté mnohem aktivněji, což se záhy promítlo do průběžného skóre. Myles Peart-Harris nejprve proměnil pokutový kop, přibližně po třech minutách se díky rychlému protiútoku prosadil Marcel Lewis. Nerozhodný stav přečkal hromadnou bitku v 74. minutě, jíž odstartovala pěstní výměna názorů mezi Drinkwaterem a Devinem. Shluk rozzuřených býků v prostorách netypického kolbiště uklidňoval Petr Čech, který dokonale využil své velikosti (myšleno obrazně i reálně). Coby nejrespektovanější muž na trávníku rozehnal dav a zápas tak mohl po udělení zasloužených červených karet nerušeně pokračovat.

Rezerva Chelsea pak dvě minuty před koncem základní hrací doby dokonala senzační obrat, opět se trefil osmnáctiletý Myles Peart-Harris. Z týmového hlediska Čech zaznamenal úspěšnou obnovenou premiéru, po osobní stránce však stoprocentně spokojený pochopitelně nebyl. Každopádně si ale určitě všichni přejeme, aby někdy v brzké době dostal další šanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *