27/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Legendární Thierry Henry údajně nemohl vydýchat, když kapitánskou pásku Arsenalu převzal Granit Xhaka. Patrice Evra dokonce tvrdí, že kvůli osobě kontroverzního záložníka kdysi odmítl sledovat zápas.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Někdejší francouzský fotbalista Patrice Evra se během tradiční návštěvy televizní stanice Sky Sports postaral o pořádný rozruch. V návaznosti na nedělní utkání anglické Premier League mezi Arsenalem a Burnley odvyprávěl zajímavý příběh, kterak legendární Thierry Henry odmítl sledoval utkání svých milovaných kanonýrů, když kapitánskou pásku nosil Granit Xhaka.

Arsenal se topí v krizi, Granit Xhaka během nedělního utkání neudržel nervy

Arsenal FC prochází herní i výsledkovou krizí, která nebere konce. Během posledních pěti zápasů anglické Premier League nezažil pocit vítězství, zákonitě proto zaznamenal raketový propad průběžnou tabulkou. S pouhými třinácti body zaujímá patnáctou příčku a své někdejší elitní konkurenty sleduje z extrémně velké vzdálenosti. Posledním hřebíčkem do rakve se tradičnímu londýnskému klubu stalo nedělní domácí utkání proti Burnley, jež svěřenci Mikela Artety trestuhodně nezvládli. Pod negativním výsledkem 0:1 se výrazně podepsal nejen Aubameyangův vlastní gól, ale především kontroverzní výstup Granita Xhaky.

Právě probíhala 58. minuta, když osmadvacetiletý švýcarský záložník neudržel nervy na uzdě a chytil pod krkem Ashleyho Westwooda, za což od hlavního rozhodčího logicky inkasoval červenou kartu. Tato krajně nesportovní situace se pochopitelně stala terčem vášnivých pozápasových debat. Nesmírně zajímavý komentář televizní stanici Sky Sports poskytl někdejší francouzský obránce Patrice Evra. Devětatřicetiletý veterán se senegalskými kořeny popsal, jak výše zmíněného hříšníka údajně vnímá legenda Arsenalu Thierry Henry.

Xhaka s kapitánskou páskou byl dostatečným důvodem k vypnutí televize

„Thierry Henry mě jednoho dne pozval do svého domu, abychom společně sledovali utkání Arsenalu. Když zapnul televizi, hned první záběr kamery mu nabídl Granita Xhaku s kapitánskou páskou. Henry zápas okamžitě vypnul. Zeptal jsem se, co se stalo,“ popisoval zážitek Patrice Evra, který významnou část své kariéry profesionálního sportovce věnoval konkurenčnímu Manchesteru United. „Odpověděl, že nemůže sledovat, jak kapitána jeho milovaného klubu dělá tento člověk. Zápas jsme nakonec opravdu nesledovali, takže asi tušíte, co si legendy Arsenalu o Xhakovi myslí.“

Závěrem nutno podotknout, že sám Henry zatím udržuje mediální klid, takže příběh jeho krajana nelze potvrdit ani vyvrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *