16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Přestože SK Slavia Praha ovládla nedělní utkání české nejvyšší fotbalové ligy proti Liberci, pozitivní atmosféra uvnitř klubu rozhodně nepanuje. Trenér Jindřich Trpišovský bojuje s rozsáhlou marodkou.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha ovládla nedělní utkání proti libereckému Slovanu a zaslouženě tudíž upevnila prvenství v průběžné tabulce české nejvyšší fotbalové soutěže. Příjemná atmosféra však uvnitř klubu navzdory pozitivnímu výsledku bohužel nepanuje. Trenér Jindřich Trpišovský prozradil, že bezprostředně před koncem podzimní části bojuje s rozsáhlou marodkou a někteří hráči už se letos na trávnících pravděpodobně neobjeví. Koho konkrétně budou sešívaní postrádat a nad kým zatím visí otazníky? To si rozebereme prostřednictvím následujících odstavců.

Trable v ráji. Mimo hru zůstane minimálně pět důležitých hráčů

Přestože se podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže pomalu blíží k cílové rovince, závěrečný harmonogram tohoto roku bude pro všechny účastníky dosti hektický. Nadcházející tři ligová kola se uskuteční v extrémně krátkém rozmezí osmi dnů, což výrazně postihne zejména kluby, které limituje rozsáhlá marodka. AC Sparta Praha už se s nedostatkem zdravotně způsobilých hráčů naštěstí dokázala vypořádat. Obdobné potíže však musí aktuálně hasit její tradiční městský rival. SK Slavia Praha prožívá úspěšné období, senzačně totiž postoupila do jarní fáze Evropské ligy a zároveň udržuje komfortní náskok na čele domácí ligové tabulky. Náladu nicméně kazí žalostný stav sešívaného kádru.

Vezměme to pěkně popořádku. Ze sestavy úřadujícího šampiona zhruba před měsícem vypadl David Hovorka. Sedmadvacetiletý střední obránce si během reprezentačního srazu opětovně poranil koleno a přestože měl podle prvotních odhadů chybět pouze dva týdny, rekonvalescence se nakonec výrazně prodloužila. Listinu zraněných zanedlouho doplnil také sedmadvacetiletý univerzál Tomáš Holeš, jehož vyřadila zlomenina malíčku na noze. Čtvrteční pohárové utkání proti německému Leverkusenu nedohrál Petr Ševčík a podle posledních zpráv to vypadá, že minimálně do konce podzimu už znovu nenastoupí. Totéž platí i pro chorvatského útočníka Petara Musu, který momentálně chodí výhradně o berlích. Nedělní duel s libereckým Slovanem zase nedohrál Ladislav Takács. Čtyřiadvacetiletý fotbalista má v nejlepším případě “jen” vyvrknutý kotník.

Otazníky visí nad dalšími hráči, kteří se necítí úplně v pořádku

Slávistický lodivod Jindřich Trpišovský během několika posledních tiskových konferencí hovořil o náročném programu, který se zákonitě propisuje do fyzické připravenosti jednotlivých hráčů. Obrovská únava prý momentálně limituje především Davida Zimu, Lukáše Masopusta a sešívaného kapitána Jana Bořila. Všichni tři zmínění fotbalisté mají v nohách takřka neskutečné množství odehraných minut a naběhaných kilometrů napříč všemi soutěžemi, takže není jisté, jestli další podzimní zápasy proti nelehkým soupeřům (Zlín, Bohemians, Plzeň) v šibeničním termínu vůbec zvládnou.

Zdroj: SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *