19/07/2024

"File:Jindřich Trpišovský, Ze-SL18 (7).jpg" by Вячеслав Евдокимов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slavia ovládla vršovické derby a upevnila vedoucí pozici v průběžné ligové tabulce. Radost sešívaným pokazilo snad jen podezření z podvodu, které navíc podpořil trenér protistrany Luděk Klusáček.
By Вячеслав Евдокимов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nesmírně vyrovnané utkání městských rivalů nakonec vyznělo ve prospěch domácích. SK Slavia Praha ovládla vršovické derby, díky čemuž nadále vládne průběžné ligové tabulce. Upřímnou radost úřadujícímu mistrovi české nejvyšší fotbalové soutěže pokazily snad jen přetrvávající pochybnosti ohledně chybných výsledků koronavirových testů, které mezi fanoušky logicky vyvolávají vášnivé diskuze. Konspirační teorie navíc otevřeně podpořil i trenér protistrany Luděk Klusáček. Vedení sešívaných se prostřednictvím sociálních sítí pochopitelně ohradilo.

Vydřené vítězství nad Klokany se stínem pochybností

SK Slavia Praha prožila týden plný vyhrocených situací a nečekaných zvratů. Jaroslav Tvrdík coby předseda klubového představenstva nejprve informoval veřejnost, že středeční ligové utkání proti Zlínu se vinou devíti pozitivně testovaných členů mužstva z nařízení hygieny odkládá. Nakonec se ovšem prokázalo pochybení soukromé laboratoře, jejíž výsledky byly o pouhé čtyři dny později oficiálně vyvráceny. Sešívaní tedy přerušili karanténu a započali vesměs standardní přípravu na nadcházející vršovické derby.

Úvod nedělního klání vyzněl jednoznačně ve prospěch “červenobílých”. Ti si vypracovali několik zajímavých ofenzivních příležitostí, po pouhých sedmi minutách dokonce otevřeli skóre. Nicolae Stanciu centroval z poměrně velké vzdálenosti, hostujícím obráncům nicméně unikl Abdallah Sima, který gólmanovi nedal přízemní ranou na vzdálenější tyč sebemenší šanci. Devatenáctiletý senegalský zázrak zaznamenal sedmou branku ve stejném počtu ligových zápasů.

Domácí nebezpečně hrozili po čas celého prvního poločasu. Prakticky jedinou šanci protistraně zařídil slávistický obránce Ondřej Kúdela, jehož hlavička vůči vlastnímu brankáři měla (s trochou nadsázky) gólové parametry. Během druhého dějství se poměry sil na hrací ploše částečně srovnaly. Slavia sice v 66. minutě zvýšila náskok z kopačky Lukáše Provoda, zanedlouho však klokanům vrátil naději Petr Hronek. Fotbalisté Bohemians se nevzdávali bez boje a do posledních okamžiků toužili srovnat skóre, nakonec ale vyšly bodově naprázdno. Takřka hmatatelné frustraci hostujícího lodivoda Luďka Klusáčka dala průchod následná online tisková konference.

Ohrožení regulérnosti soutěže

Trenér pražských Bohemians po prohraném utkání na Slavii neskrýval emoce. Během online tiskové konference dokonce hovořil o zásadním narušení regulérnosti české nejvyšší fotbalové soutěže. „To, co se dělo v týdnu, narušilo regulérnost ligy,“ pronesl podrážděně Luděk Klusáček. A nezůstal jenom u toho. „Slavia získala čtyři dny navíc na odpočinek. Možná využila nebo zneužila situace, nevím. To není na mém hodnocení. Divím se ale, že to tak lehce prošlo,“ poznamenal štiplavě třiapadesátiletý kouč.

Jindřich Trpišovský se k údajnému zneužití situace evidentně nechtěl příliš vyjadřovat. Nakonec tedy pouze snažil vyvrátit spekulace, že jeho svěřenci získali odložením středečního zápasu jakoukoli výhodu. „Slova trenéra Bohemians nechci komentovat. Jestli si někdo myslí, že jsme získali nějakou výhodu, tak se plete. Týden jsme netrénovali, několik dní nevěděli, jestli jsme své blízké nevystavili nákaze. Rozhodně to pro nás nebylo nic příjemného.“

Prostřednictvím sociálních sítí se vůči Klusáčkovým slovům veřejně ohradil také slávistický šéf Jaroslav Tvrdík. „Trenér Bohemians dnes napadl regulérnost ligy a zpochybnil integritu Slavie. Mohu se Bohemians zeptat, zda je pravda, že mají podobnou zkušenost, také byli pozitivní, opakovali testy a příčinou se ukázala kontaminace laboratoře ze strany laboranta?“ dotázal se předseda klubového představenstva. Dále skrze vášnivou diskuzi uvedl, že pokračující vyšetřování kauzy vnímá jednoznačně pozitivně. „Budeme rádi, když se i Ligová fotbalová asociace připojí k šetření orgánu hygieny a akreditace. Nás to obrovsky poškodilo. Jestli kdokoliv vidí výhodu v tom, že týden netrénujete, chodíte po testech a stresujete se o své rodiny, je blázen,“ uzavřel známý funkcionář a někdejší politik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *