Úterý, 28 března
Shadow

Vybíjená namísto fotbalu. Frustrovaný David Limberský neuhlídal nervy

By Ralf Roletschek – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

První vlaštovka se nad hlavami západočeského mužstva dlouho nezdržela. FC Viktoria Plzeň pokračuje v herní i výsledkové mizérii, jíž dokonale podtrhla nedělní ligová porážka na Slovácku. Hosté jednoznačně tahali za kratší konec provazu, rozdíl čtyř branek budiž s přihlédnutím k vývoji zápasu ještě poměrně milosrdný. Těžko hledat hráče, jehož výkon zasluhoval pochvalu. Vyznamenal se především David Limberský. Frustrovaný bek si s překvapeným soupeřem zahrál „vybíjenou“, karetnímu trestu unikl jen zázrakem.

Další zkrat plzeňského mužstva a nejistá budoucnost hlavního kouče

Pokud si Adrián Guľa díky úternímu skalpu Teplic částečně oddychl, nedělní fotbalové odpoledne mu pravděpodobně vrátilo původní negativismus. FC Viktoria Plzeň venku nastoupila proti Slovácku, jemuž v podstatě darovala vítězství 4:0. Domácí fotbalisté se od začátku neohroženě vrhali vstříc soupeřově brance, během jedenácté minuty se z dorážky prosadil Jan Kalabiška. Hostující mužstvo se snažilo odpovědět, všechna ofenzivní tažení nicméně kolabovala hned v zárodcích.

Úvod druhého dějství sice opticky patřil Západočechům, branka ale nakonec padla na druhé straně hřiště. Sadílkovu nabídku v padesáté minutě úspěšně zakončoval Stanislav Hofmann. Skvělým výkonem se posléze prezentovala také defenzivní sekce jihomoravského klubu, která zastavila hned několik zajímavých šancí Plzně. Dvanáct minut před koncem základní hrací doby inkasoval druhou žlutou kartu hostující Milan Havel a zaslouženě tudíž odešel do sprch. Početní převaha dala Slovácku křídla, hráči dalšími dvěma přesnými zásahy zpečetili jednoznačné vítězství. Poslední gólový hřebíček do plzeňské rakve nevydýchal David Limberský.

Obrovský zkrat plzeňské legendy nepochopitelně unikl trestu

Sedmatřicetiletý krajní obránce David Limberský pamatuje doby, kdy FC Viktoria Plzeň pravidelně bojovala o titul a úspěchy též sklízela na mezinárodní scéně. Současná situace mateřského klubu jej tedy pochopitelně nijak netěší. Frustrace se s každou další porážkou stupňovala a během nedělního fotbalového odpoledne zřejmě dosáhla vrcholu. Několikanásobný reprezentant předvedl další ze svých pověstných zkratů, když v reakci na poslední branku domácího mužstva popadl balón a mrštil jím proti Patriku Šimkovi. Devětadvacetiletý obránce byl k Limberskému otočený zády a přestože s vybíjenou logicky nepočítal, situaci nakonec bez problémů ustál. Incidentem se překvapivě nezabýval ani hlavní rozhodčí, potažmo člověk u videa. Nesportovní chování známého bouřliváka přitom volalo po červené kartě.

15 Comments

 • Jised

  Nechápu proč je Limberský napadán, když například ti, co by měli hráče držet na uzdě, a chtít po nich slušné chování, sami to mnozí z nich neumí. Viz chování Rady, takhle se přeci dospělí člověk na veřejnosti nemůže chovat. Anebo ano? Pamatuji ještě jako kluk ligu na Kladně v 60tých letech, ale tímto způsobem se nikdo z trenérů nechoval, a když přijela Sparta, tak to byla elegance i v oblečení, na to jsem koukali. Ale dnes ten společenský a morální úpadek fotbalu je obrovský, když třeba trenér Koukal odsoudí Krejčího ne za to, že se choval nemorálně a unfair, ale jen za to, že je oslabí.

 • Že hodil po někom míč je to poslední. To bych pochopil. Ale že řídil ožralej a ještě pak dělal gesta na hřišti, tak to mu tehdy projít nemělo. Trest měl být mnohem a mnohem přísnější.

 • reakce

  To se projevila jeho inteligence, ke zkratu může dojít, ale také mohlo dojít od Limberského k omluvě protihráči.

 • Anonym

  Proč za všechno může Limberský, proč za tím nemůže být hráč Slovácká, který se na videozáznamu krčí jak spráskaný pes, který ví, že něco provedl. Tím balonem mu určitě neublížil. Kvůli takové prkotině. To, že v německé Bundeslize plive černý do tváře bílému to nikdo neřeší. Jen probůh, aby vychrtlé černé pěstičky nesměřovaly k nebi. Byl to sobotní zápas Mönchengladbach – Hoffenhaim 1:2

 • Anonym

  Proboha, on se ještě najde někdo, kdo po těch blikancích obhajuje Limberského?
  To snad ne! I fanoušci by měli být objektivní!!!!

 • Jised

  V té úvaze samozřejmě nejde o Limberského, ale o celkovou situaci a chování ve fotbale. Limberský sem, Limberský tam, ten je jenom součást systému, který to umožňuje.

 • Karel Bláha

  Trénér Koukal těžko odsoudí Krejčího,protože na Spartě trénuje Kotal „znalče fotbalu“!

 • Anonym

  Už na to špatně vidím, ale v klidu, fotbal mně jako takovej nezajímá, spíš jako nějaká negativní společenská událost.

 • ČK

  Nevolalo to po červené kartě! Ta měla být na 100%, tak jak to je v Pravidlech. To, že ji rozhodčí neudělil je asi vzpomínka na Berbra. Pokud s tím neudělá nic ani disciplinárka, tak to je teda „liga“.

 • Je třeba se dívat objektivně.

  Všichni příznivci fotbalu vědí,že Lidberský je „pako“a že mu všechno prochází není mi jasné proč se hned oháníte ,že někde cosi.Pci vůbec nejde o to jestli byla rána míčem velká nebo ne.Jde o to,že chování Litberského bylo ubohé a ničím neomluvitelné.PS.Nedivím se flustraciplzeňáků,vdyť jim zavřely dvanáctého hráče.

 • Anonym

  Řepka za stejný přestupek /po právu/ šel okamžitě ven a nehodil rozhodně balon s takovou razancí…

 • Tomáš

  Ono to není jen o situaci a chování ve fotbale, ale bohužel především o situaci a chování v celé společnosti.

 • trošku nadhledu

  Prostě to má Limba rád, to pro ty,co fotbal znají akorát z TV nebo od klobásy na stadionu-když to ještě bylo možný. Věčné nadávání na všechny kolem sebe,hledání momentálních chyb (viz.přitroublý komentátor Bosák) je znakem malosti a tuposti. Tuto není obhajoba chvilkového zkratu Limby,ale zkuste to brát trošíčku s nadhledem. Kdo hrál nebo hraje fotbal nebo jiný sport,šáhněte si do svědomí,kolikrát jste ,,vystříkli“…..akorát,že my jsme nebyli nebo nejsme sledováni lemplama z médií,kteří z takovéhle situace těží celé týdny….a sami umí ……víte co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *