25/04/2024

"File:Liam Boyce & Michael Krmenčík, CZE-NIR 2019-10-14.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Do belgické nejvyšší soutěže přicházel s pověstí produktivního útočníka, všechny dosavadní šance ovšem zazdil a podle zahraničních médií už další nedostane. Michaela Krmenčíka prý brzy čeká stěhování.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože belgické nejvyšší fotbalové soutěži kráčel vstříc s pověstí produktivního útočníka, všechny dosavadní příležitosti přesvědčit o svých kvalitách trestuhodně promrhal a další už mu vedení Brugg pravděpodobně neposkytne. Zahraniční média (například 7 sur 7 nebo Het Nieuwsblad) předběžně věští, že několikanásobný český reprezentant Michael Krmenčík doklepe podzim a během nadcházející zimní přestávky změní působiště. Jestli odejde definitivně nebo jen formou hostování, však zatím není jasné.

Král tuzemských ligových kanonýrů se v zahraničí vůbec nechytil

Měl to být zlomový rok v jeho dosavadní kariéře profesionálního fotbalisty. Začátkem měsíce ledna zlákaly vytáhlého útočníka belgické Bruggy, které opačným směrem poslaly úctyhodných 6,5 milionu eur (asi 164 milionů korun). Investiční semínko nicméně uhnilo ještě předtím, než stačily vyrašit první zelené klíčky. Michael Krmenčík bohužel nedostál pověsti, s níž do zahraničí odcházel. Absence jakýchkoli střeleckých úspěchů se během koronavirem zkráceného jara dala částečně omluvit nedostatečným prostorem k aklimatizaci v novém prostředí. Když ovšem chabá produktivita pokračovala i na podzim, vidina optimistické budoucnosti se postupně vytrácela.

Po skončení letní přestávky odehrál někdejší ofenzivní lídr klubu FC Viktoria Plzeň dvanáct ostrých zápasů napříč všemi soutěžemi, které okořenil třemi přesnými zásahy a dvěma finálními přihrávkami. Vinou nepříliš oslnivých výkonů ale postupně vypadl ze základní sestavy, až nakonec přestal nastupovat úplně. Sedmadvacetiletý rodák z Kraslic vynechal posledních pět ligových zápasů, což před nadcházející zimní přestávkou rozhodně není dobrým signálem. Hlavní trenér Philippe Clement dokonce otevřeně přiznal, že fotbalistovy další kroky jsou nyní předmětem intenzivních diskuzí. „Hovořili jsme s ním o budoucnosti. Michael zatím bohužel zůstává daleko za očekáváním. Nemá to nic společného s jeho přístupem, ale s kvalitou. Počkáme, co přinese blížící se přestupové období,“ nastínil šestačtyřicetiletý lodivod.

Krmenčík teoreticky odpovídal profilu, prakticky ovšem zklamal

Když Bruggy před rokem pokukovaly po kvalitním útočníkovi, několikanásobný reprezentant České republiky téměř dokonale odpovídal požadovanému profilu. Vyhrával osobní souboje, neohroženě bojoval v pokutovém území, díky své výšce mohl zakončovat standardní situace hlavou a navíc se pyšnil zajímavými střeleckými statistikami. Bezprostředně před odchodem do zahraničí ostatně přezimoval na čele žebříčku ligových kanonýrů. Krutá realita ale nakonec ukázala, že Michael Krmenčík bohužel nebyl ideální variantou. Jestli v zimě definitivně ukončí belgickou misi, nebude to žádným překvapením. Pokud odejde jen dočasně formou hostování, ani pak fanouškům nespadne brada úžasem. Zaskočit může pouze rozhodnutí pokračovat v neúspěšné spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *