21/05/2024

By Jaroslav Appeltauer - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83638445 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Slovan Liberec ukončil tažení evropskými poháry a může se tudíž plně soustředit na domácí nejvyšší fotbalovou ligu. Situaci ovšem komplikuje fakt, že trojice klíčových hráčů brzy zamíří do Prahy.
By Jaroslav Appeltauer – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Slovan Liberec nedávno ukončil úspěšné tažení evropskými poháry a může se tudíž plně soustředit na domácí nejvyšší fotbalovou ligu, protože tam zatím dosažené výsledky upřímně neposkytují příliš pádných důvodů k radosti. Situaci ovšem zásadně komplikuje skutečnost, že řady severočeského klubu během nacházející zimní přestávky výrazně prořídnou. Zpátky do útrob pražského Edenu se pomalu chystá trojice klíčových hráčů. O koho konkrétně jde, si rozebereme hned záhy.

Michal Beran

Slávistická flotila svolává válečné loďstvo, zatímco FC Slovan Liberec bije na poplach. Prvním fotbalistou, jehož si úřadující mistr české nejvyšší fotbalové soutěže minimálně pro nadcházející zimní přípravu stahuje zpátky pod svá křídla, je dvacetiletý záložník Michal Beran. Talentovaný odchovanec jihomoravského Slovácka během podzimní fáze sezóny 2020/2021 ovlivnil celkem sedmnáct soutěžních zápasů, své individuální prvoligové statistiky navíc okořenil dvěma finálními přihrávkami. Přestože si kvalitními výkony zaslouženě řekl o zájem Jindřicha Trpišovského, vzhledem k obrovské konkurenci nejspíš opětovně zamíří pod Ještěd.

Jakub Hromada

Vleklé zdravotní komplikace mu pořádně zkomplikovaly kariéru. Nedostatek herní praxe jej doslova ničil, hostování v barvách libereckého Slovanu vnímal jako vysvobození z agonie. Čtyřiadvacetiletý Jakub Hromada měl na severu Čech původně strávit pouze fotbalové jaro, spolupráce však nakonec překlenula také celý podzim. A byla nesmírně přínosná pro všechny strany. Talentovaný slovenský záložník patřil k ústředním pilířům úspěšného tažení evropskými poháry a skvělou formu potvrdil také v první lize. Nyní ho Slavia opětovně volá do zbraně a podle zákulisních zdrojů navíc neuvažuje nad tím, že by fanoušky záhy překvapila dalším hostováním.

Abdalláh Júsuf Hilál

Stanislav Tecl, Petar Musa a Jan Kuchta. Trojici šikovných útočníků, jimiž aktuálně disponuje SK Slavia Praha, před nadcházející zimní přípravou doplní také Abdalláh Júsuf Hilál. Sedmadvacetiletý bahrajnský fotbalista prožil úspěšné podzimní hostování v barvách libereckého Slovanu, které korunoval čtyřmi přesnými zásahy a dvěma finální asistenci napříč všemi soutěžemi. Přestože útočníci jiných klubů dosahují mnohem zajímavějších individuálních statistik (sparťanský Lukáš Juliš budiž zářným příkladem), v kádru sešívaných se rodák z Manámy dostane nad průměr. Minimálně dva své budoucí konkurenty z hlediska produktivity strčí hravě do kapsy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *