Sobota, 10 června
Shadow

Z odpadlíka spasitelem. Milan Heča nepřesvědčil, šanci si zaslouží Florin Nita

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nedělní prohru proti outsiderovi lze jen těžko hodnotit pozitivně. AC Sparta Praha v prostředí domácího stadionu zklamala po všech stránkách, českobudějovickému Dynamu darovala plný počet bodů zejména vinou školáckých hrubek v defenzivě. Obranná fáze letenského herního projevu se dlouhodobě netěší dobré pověsti, což otevřeně přiznal dokonce i hlavní trenér Václav Kotal. Forma zdravotně dostupných beků se propadá hluboko pod únosnou hranici, stejně tak se bohužel nevede ani současné gólmanské jedničce. Milan Heča coby navrátilec mezi třemi tyčemi rozhodně nepřesvědčil, šanci si tak podle nespokojených fanoušků zaslouží Florin Nita. Rumunský strážce svatyně přitom ještě během letních měsíců netušil, jestli na Letné vůbec zůstane.

Komické branky způsobené individuálními chybami a obrovským chaosem

Zaražený divák by si při sledování nedělního fotbalového utkání v útrobách letenského stadionu pomyslel, že sleduje typický „sranda mač“, kde výsledek ani množství individuálních hrubek nehraje sebemenší roli. Favorizovaná AC Sparta Praha nastoupila proti outsiderovi z Českých Budějovic, jemuž naprosto ukázkovým chaosem v podstatě darovala cenné vítězství. Hostům během ojedinělých ofenzivních výpadů stačilo pouze vyčkávat, kdy se nesehraný soupeř dopustí dalšího fatálního omylu. První branku Dynama bychom domácím fotbalistům ještě dokázali odpustit. Další tři přesné zásahy ovšem působily vskutku komickým dojmem. Dominik Plechatý, Matěj Hanousek ani David Lischka nemají čisté svědomí, pod inkasovanými góly se totiž výrazně podepsali. Klidné spaní však rozhodně nemá ani letenský brankář Milan Heča, kterému může nepovedený zápas zlomit vaz.

Fanoušci mají jasno, Heča do základní sestavy prostě nepatří

Devětadvacetiletý Milan Heča se na hrací plochu vrátil po několikatýdenní pauze, jíž způsobily blíže nespecifikované zdravotní komplikace. Během vynucené absence jej mezi třemi tyčemi nahradil dříve odepisovaný strážce svatyně Florin Nita, což drtivá většina letenských fanoušků komentovala veskrze kladně. Třiatřicetiletý odchovanec rumunské Bukurešti působil sebejistě a klidně, vyvaroval se zbytečných chyb a získal tak přízeň obecenstva. Když se v základní sestavě znovu objevila současná jednička Sparty, málokdo vyjádřil pozitivní hodnocení. Realita dala už tak dosti hlasitým skeptikům bohužel za pravdu. Hečův nedělní výkon může teoreticky dokonat změnu stráží, po níž určité procento skalních příznivců dlouhodobě volá. Nita možná udělal dobře, když během letních měsíců unáhleně nezměnil prostředí. Do základní sestavy má momentálně ze všech tří hlavních kandidátů nejblíže.

16 Comments

 • Anonym

  s Hečou se ani snad trénovat nedá a celá obrana chytnout za ruce udělat provaz a hurá ven.snad už nežijí ti v jejichž dresech hráli byla by to urážka

 • Anonym

  Tato prohra padá na vedení klubu. Kdo je Čupr, Kasík a další v představenstvu. Tito pánové jdou akorát
  po penězích a fotbal jde stranou. Hráči nemají morálku a za Spartu hrají jen k vůli penězům .

 • kritika

  Jsem dlouhodobý fanoušek Sparty,ale to, co předvedly hráči včera to bylo až smutný.To i v době sestupu hráli líp.Vedení je zalezlé a dál pobírá svoje milionky.Pepa.

 • Anonym

  Spartě fandím přes 50 let, fotbal jsem hrál na úrovni kraje a vždycky jsem byl naštvaný na hráče, kteří v zápasech neodevzdali všechny své síly. Proto nemohu pochopit tak rozdílné výkony v zápasech mého milovaného klubu. Nemusí se vždycky dařit, ale profesionál by měl na hřišti dělat svoji profesi na více než 100%, aby si zasloužil peníze co mu klub dává. I já ve svých 66 letech stále sportuji a snažím se jít za vítězstvím. Věřím, že hráči i trenér Kotal udělají pro zlepšení našich výkonů maximum a proto jim přeji hlavně pevné zdraví. Libor

 • kritika

  Heča opravdu do Sparty nepatří, jak se pěkně díval sice po sražené klůtavce z 22m na 2:3, ale pohyb žádný. To by se i dorostenec snažil alespoň skočit. Jak se pěkně díval Hanousek při prvním gólu a čekal, že to za něj někdo vyřeší, to je strašidelné. Postavte tam klidně dorostence, ti se budou alespoň snažit a vyžeňte přeplacené fotbalisty, kteří dělají jménu SPARTA jen ostudu.

 • Petr Majevský

  Příspěvek od kritika to popsal přesně.I s dorostrenci by Sparta dopadla lépe.Jinak je vina i na trenérovi Kotalovi,když nedovede odhadnout situaci a nereaguje třeba střídáním.Jeho zdůvodnění o zápase v Plzni hovoří za vše.Chtěl jsem,aby si to hráči sami napravili.Není to přesná citace,ale smysl je stejný.Pan Kotal by měl zavést tvrdou restriktivní politiku v kabině a protože sám vidí,a ne poprvé,že Lischka a Plechatý nemehou vedle sebe hrát,musí na to reagovat.Lischka ještě ani jeden zápas ve Spartě neodehrál dobře.

 • Anonym

  Jsem starý hrál jsem fobal do 55 let, nyní tenis a nohejbal, ale byl bych rád ,aby hráči mého klubu, kam jsem chodil jako dítě na starou dřevěnou SPARTU!!!!! nehráli jen pro peníze, ale za jméno klubu SPARTA!!!!

 • František ŠKOPEK

  Jako rodilý sparťan jsem prožil hodně krušný podvečer v neděli 22.11.2020. Krom Krejčího ml. a Karlssona bylo vše ostatní v podprůměru, dopředu nic a vzadu děs. Lischka ani Plechatý na Spartu nemají a věřím, že jakmile se zdravotní situace ve Spartě změní k lepšímu už je na trávníku nenajdeme a odejdou pryč a seženem jiné, spolehlivější stopery. Hanousek je jen 50% toho co hrál v Jablonci na svém postu nemá konkurenci a tomu odpovídají i výkony, Krejčí st. je zatím velmi bídný, Dočkal bohužel velmi pomalý a líný, tady by měl dostávat šanci spíš Karabec a Trávník i když ten zatím taky napalnil očekávání, tady chybí tvůrce hry, který je v pohybu, Dočkal ztrácí hodně míčů, není soubojový, neběhá.Juliš pokud nedostává balóny do vápna tak není ve hře, to Kozák dře hodně i dozadu. Plavšič sice nenadchl, ale taky 1/2 za Spartu „A“ nekopal, ale maká, snaží se, bojuje, proč nehraje je mě otázkou. Taky se domnívám že Sáček chyběl víc než by bylo dobré, ten kluk ještě nikdy nezahrál podprůměr, dře! No v v bráně by měli v lednu či po sezoně dát Hečovi vale, neudělal žádný progres, nohama neumí vůbec, připadá mě takový nervózní stále a moc toho nechytí. Nita je o třídu výš! Viděl bych tam Nguyena z Liberce. Heča být v Příbrami tak dostávají jednou tolik golů! Doufejme že Rosický a Kotál budou hledat a najdou nějaké řešení.. Prohrát se dá, ale ne po odevzdaném výkonu! Prostě ne každý na Spartu má!

 • Sparta.

  Už to řekli moji předřečníci, ne slova ale činy dělají fotbalistu fotbalistou.Sparta byla v neděli jako malé dítě . Většina mužstva předvedla že není hodna nosit rudý dres Sparty.Ať hrají dorostenci,horší už to být nemůže.Očekával bych také vyjádření vedení klubu k tomuto zápasu.

 • Gogo

  Sparťani nestěžujte si. Já jsem v letech a již toho dost pamatuji. Co jsme si vybudovali to máme, ale ruku na srdce kolik let nám bylo shůry dáno a naši hráči se nemuseli ani tolik snažit. Naposledy ve finále MOLcapu, kdyby nám nepomohl rozhodčí Královec a vyloučil Frýdka, tak jak měl tak ani skupinu EL nehrajem. Nám pokud nepomůže již několik let zákulisí tak na špičku ligy ani náhodou nemáme a dlouho mít nebudeme. Tak to zkratka je.

 • Gogo

  Sparťani nestěžujte si. Já jsem v letech a již toho dost pamatuji. Co jsme si vybudovali to máme, ale ruku na srdce kolik let nám bylo shůry dáno a naši hráči se nemuseli ani tolik snažit. Naposledy ve finále MOLcapu, kdyby nám nepomohl rozhodčí Královec a vyloučil Frýdka, tak jak měl tak ani skupinu EL nehrajem. Nám pokud nepomůže již několik let zákulisí tak na špičku ligy ani náhodou nemáme a dlouho mít nebudeme. Tak to zkratka je.

 • Peťas

  Františku, máte plnou pravdu. Kdyby postavili dorostence, sice by výsledek nejspíš nebyl lepší, ale aspoň by byla vidět snaha hrát fotbal. Jak říkával můj děda, který mezi válkami hrával za Spartu Košíře: prohrát lze, ale pokud hráči budou „jezdit po zadku a žrát trávu“, tak jim nikdo neřekne ani popel. Jinak politiku vedení Sparty nechápu. Jestli jim stačí nakupovat buď zraněné nebo průměrné hráče (kteří asi byli levní, jinak to nechápu), kteří si hrát za Spartu ani trochu nezaslouží, případně alibisticky vyhazovat trenéry a na konci sezony jen konstatovat, že příští rok to musí být lepší a vyhlásí boj o titul (nejlépe se stejným kádrem), no tak nám pomoz pánbůh.

 • Adámek Václav

  Nita ve Skotsku proti Celtiku odvedl perfektní výkon a podílel se na vítězství Sparty,nechápu proč zůstal na lavičce náhradníků.Lischka,jako trenér bych ho nechtěl ani do krajského přeboru,takové kopyto nemá na fotbalovém hřišti co dělat!!! Čim dříve to ve Spartě pochopí,tím dříve začnou vyhrávat.

 • Anonym

  Takhle nemůžou hrát ligovy hraci hlavně dostal a spol Kongu jste vyhodily a co bude dál rosický taky není žádná hitparáda akorát by měl užívat paní vrba je volný

 • Sparta

  Nevím kdo přivedl Heču ze Slovácka ale to je golman jen pro Slovácko A a B. Nita neprávem seděl na lavičce a když byl vyměněn za Heču tak chytal za katastrofální obranou vyhledavaním stoperských dvojic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *