24/06/2024

"File:Dimitris Nikolaou & Adam Hložek, U21 CZE-GRE 2019-10-10.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Adam Hložek je všeobecně považován za jednoho z nejtalentovanějších českých fotbalistů současnosti. Na trávnících působí sebejistě a kvality navíc potvrzuje překonáváním hranic.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože je Adamu Hložkovi teprve sedmnáct let, na fotbalových trávnících se mezi dospělými cítí jako ryba ve vodě. S míčem u nohy působí sebevědomě a klidně, v tomto směru mnohdy zastíní i některé své výrazně starší kolegy. Talentovaný útočník už druhým rokem kope za áčko pražské Sparty a pozvánky pravidelně dostává taktéž do mládežnických reprezentačních výběrů České republiky. Všem jeho současným mentorům ovšem musí být jasné, že takto ohromný potenciál se na tuzemské fotbalové scéně dlouho neohřeje. Rodáka z Ivančic údajně vábí kluby z Německa, zvučně zní jeho jméno také v kombinaci se slunnou Itálií. Pojďme se nyní společně podívat, jakými rekordy na sebe mladé lvíče zatím upozornilo.

Historicky nejmladší Sparťan v české lize

Adam Hložek se v barvách hlavního týmu pražské Sparty poprvé představil 2. října roku 2018, kdy naskočil do pohárového utkání proti Slavoji Polná a rovnou svůj debut korunoval vstřelenou brankou. Aby toho nebylo málo, za měsíc dostal příležitost dokonce i v rámci Fortuna ligy, kdy jej tehdejší trenér Zdeněk Ščasný poslal na hřiště v 89. zápasu proti Karviné. Ačkoli toho šestnáctiletý mladík mnoho nestihl, nesmazatelně se zapsal do historie jako vůbec nejmladší hráč, který kdy v lize za Spartu nastoupil. Dřívějšího rekordmana Václava Kadlece překonal přibližně o dva měsíce.

Nejmladší střelec české nejvyšší soutěže

Talentovaný útočník se vedení letenského áčka zalíbil natolik, že s ním absolvoval celou zimní přípravu a na jaře už platil za stabilního člena kádru. Často navíc dostával příležitost v základní sestavě, z níž vytlačil i mnohem zkušenější hráče. Dne 9. března se do historických memoárů zapsal podruhé v poměrně krátkém časovém sledu. Sparta tehdy hrála důležitý ligový zápas proti Plzni, který díky povedené akci Adama Hložka překvapivě dovedla do vítězného konce. Odchovanec ivančické fotbalové školy se stal nejmladším hráčem, jemuž se v lize podařilo skórovat. Každému fotbalovému fandovi bylo v té chvíli jasné, jaká hvězda se to na území hlavního města začíná rodit.

Padesát odehraných zápasů ještě před dovršením plnoletosti

Sparta se letos navzdory vlažnému začátku herně i výsledkově zvedla, po koronavirové přestávce si dokonce zajistila účast v elitní nadstavbové skupině. Tam na sebe Adam Hložek upoutal pozornost potřetí. Zápasem proti Baníku Ostrava, který výrazně ovlivnil dvěma krásnými brankami, totiž zkompletoval první odehranou padesátku v české nejvyšší soutěži. Jako úplně první fotbalista to dokázal ještě před dosažením plnoletosti. Oslava jeho osmnáctých narozenin se totiž datuje až na polovinu letních prázdnin. Těžko ale říci, jestli v té době ještě bude patřit Spartě. Zájemců z ciziny přibývá a ačkoli se letenští svého klenotu nechtějí vzdát bez boje, vábení ohromných peněz možná přeci jen neodolají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *