13/04/2024

"Novak Djoković" by BalkanPhotos is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srdjan Djoković platí za poměrně kontroverzní postavičku, která nemá k urážkám ostatních příliš daleko. Terčem jeho ostrých slov se už poněkolikáté stal švýcarský tenista Roger Federer.
“Novak Djoković” by BalkanPhotos is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srdjan Djoković platí za poměrně kontroverzní postavičku, která svému slavnému synovi mnohdy dělá spíše ostudu než dobré jméno. Ani v těchto dnech tomu bohužel není jinak. Čtyřiapadesátiletý Srb na sebe upozornil tím, že se již poněkolikáté opřel do Rogera Federera, na kterém nenechal jednu nit suchou. Fenomenální Švýcar prý patří do starého železa a kdyby měl v sobě alespoň špetku soudnosti, kariéru profesionálního sportovce raději ukončí a odejde do důchodu. O tom, že Novak jednou překoná jeho úspěchy, vůbec nepochybuje.

Federer prý pokračuje, protože se bojí sesazení z trůnu

Osmatřicetiletého Rogera Federera řada komentátorů a odborníků označuje za vůbec nejlepšího hráče v historii tenisu. Vzhledem k jeho ohromujícím statistikám se ani není čemu divit. Může se pochlubit například zlatou medailí z letních olympijských her nebo celkem 103 tituly na okruhu ATP, z nichž přibližně jednu čtvrtinu tvoří prestižní grandslamy. To se ještě žádnému jinému tenistovi na světě nepovedlo. Populární Švýcar navíc může ohromný životopis ještě vylepšit, protože navzdory stoupajícímu věku se nadále udržuje v dobrém fyzickém stavu a do důchodu se po vzoru českého hokejisty Jaromíra Jágra ještě zdaleka nechystá. Takový přístup bohužel neimponuje každému a najdou se i tací, kteří by rodáka z Basileje nejraději v zubech odnesly mimo kurty, aby dal šanci mladším. Jedním z Federerových hlasitých kritiků je i Srdjan Djoković, tedy otec slavného srbského tenisty Novaka.

Kontroverzní chlapík se během kontroverzní exhibiční série Adri Tour nechal slyšet, že Roger Federer dle jeho názoru pokračuje v kariéře jenom proto, aby jej Rafael Nadal a jeho syn nepředčily v počtu grandslamových titulů. Přitom by měl mít ve svých letech úplně jiné priority jako například výchovu dětí či hledání nových koníčků. Takovéto vznešené myšlenky se ale nikdy neuskuteční kvůli sportovcově neskonalé ješitnosti. Ačkoli se však Federer může ze všech sil držet starých časů, stejně mu to prý postupem času nebude nic platné. Srdjan se totiž domnívá, že Novak má ty nejlepší předpoklady k tomu, aby se stal naprostou jedničkou historických tabulek. Přeci jen si do života údajně odnesl to nejlepší z obou rodičů.

Federer se na odpočinek opravdu nechystá

Přestože četná vyjádření Srdjana Djokoviće musí brát člověk se značnou rezervou, v jedné věci se známý provokatér tentokrát přeci jen nezmýlil. Roger Federer totiž navzdory viditelným letokruhům ve tváři nadále pokračuje a z tenisových kurtů nezmizí ani v roce následujícím. Momentálně se sice zotavuje z náročné operace kolene a do rozběhnuté sezóny už znovu nezasáhne, po skončení rekonvalescence se ale znovu vrátí s odhodláním bojovat o ty nejvyšší příčky. Těžko říci, jestli za jeho zarputilostí stojí jen nezměrná láska k tenisu, nebo otec Novaka Djokoviće přeci jen uhodil hřebíček na hlavičku.

Zdroj: Tennisnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *