23/04/2024

"File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 David de Gea 4.jpg" by Rolandhino1 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

David de Gea je podle mnoha odborných komentátorů velkou bolístkou Manchesteru United. Španělský rodák má ovšem nadále důvěru trenéra Solskjaera, který jej považuje za nejlepšího brankáře planety.
“File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 David de Gea 4.jpg” by Rolandhino1 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Španělský fotbalista David de Gea si podle mnohých nezaslouží pokračovat jako brankářská jednička Manchesteru United. Další hrubá chyba během utkání proti Tottenhamu, která skončila inkasovaným gólem, kritiky v jejich přesvědčení jenom utvrdila. Trenér Rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer se strážce svatyně zastal a veřejně prohlásil, že ho i nadále považuje na nejlepšího brankáře současnosti a nemá proto důvod hledat náhradníka. Své tvrzení navíc podložil statistikami z posledních sedmi zápasů, kdy de Gea propustil pouze dva střelecké pokusy a ostatní šance zlikvidoval.

Brankář rozpálil legendu doběla, ta si nebrala servítky

Osmačtyřicetiletý Roy Keane patří k obrovským legendám anglické Premier League a především Manchesteru United, kterému celkem sedmkrát pomohl k mistrovské trofeji. Ačkoli už se fotbalu nějakou dobu aktivně nevěnuje, často přijímá pozvánky do televizních studií, kde v průběhu zápasových přestávek komentuje dění z pohledu zkušeného odborníka. Rodák z Irského Corku bedlivě sledoval i páteční klání mezi Tottenhamem Hotspurs a Rudými ďábly, které mu zcela evidentně způsobilo vrásky na čele. Největší kritiku pak adresoval španělskému brankáři Davidu de Geovi, jehož chyba ve 27. minutě skončila inkasovaným gólem. Nešlo přitom o první nedokonalost, kterou letos převedl.

Keane je prý z výkonů současné jedničky United doslova zoufalý a děsí se každého dalšího zápasu, kdy se objeví na trávníku. Kdyby záleželo na něm, o poločase by devětadvacetiletému rodákovi z Madridu pořádně vyčinil a nebál by se přistoupit ani k fyzickému trestu. Jedná se prý o velmi přeceňovaného brankáře, který by pod jeho vedením nesměl s týmem nastoupit ani do jednoho autobusu. Poměrně ostrá slova, co říkáte? Sám David de Gea se ke kritice nijak nevyjádřil, jeho psychika musí být po několika hojně propíraných nezdarech poměrně narušena. Zastání však našel u Ole Gunnara Solskjaera.

Na Davida mi nesahejte, poslal trenér jasný vzkaz

Ole Gunnar Solskjaer převzal Manchester United po kontroverzním angažmá José Mourinha a přes počáteční rozpaky nakonec dokázal svěřence přeci jen vybičovat ke kvalitním výkonům. Aktuálně jim patří pátá příčka v tabulce Premier League a vzhledem k minimálním bodovým rozdílům mezi jednotlivými týmy žijí i naděje na umístění vyšší. Norský taktik zaregistroval, jakou sprchu jeho brankářská jednička dostala, a proto se rozhodl reagovat. Zaprvé se vrátil k inkriminovanému zápasu s Tottenhamem, kde David de Gea sice inkasoval spornou branku, následně ovšem skvěle zasáhl proti hlavičce Sona. Přestože v posledních dvou letech předvedl několik hrubých chyb, koučem je stále označován za vůbec nejlepšího brankáře světa, což dokazují statistiky z posledních sedmi zápasů, kdy propustil pouze dva střelecké pokusy soupeřů.

Solskjaer pak samozřejmě vnímá také velký talent mezi třemi tyčemi, který aktuálně roste na hostování v konkurenčním Sheffieldu United. Dean Henderson má za sebou famózní sezónu a pokud bude v nastoleném trendu pokračovat, jednou se stane oporou Rudých ďáblů i anglické fotbalové reprezentace. Do té doby ale brankoviště jeho takřka mateřského klubu zřejmě pohlídá Španěl dělící fanoušky do dvou nesmiřitelných táborů.

Zdroj: Sky Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *