15/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79939158 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

West Ham United prohrál v rámci obnovené sezóny Premier League i druhý zápas, čímž se bohužel výrazně přiblížil sestupovým vodám. Zvláště pro Tomáše Součka je to velice nepříjemná zpráva.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

West Ham United FC se do obnovené sezóny anglické Premier League evidentně nevrátil v tom nejlepším možném rozpoložení. Tamní fotbalisté prohráli druhé klání v řadě, tentokrát ke špatnému výsledku bohužel přispěl také Tomáš Souček. Český záložník si ve druhém poločase zápasu proti Tottenhamu Hotspurs nešťastně vstřelil vlastní branku, na níž se svými spoluhráči nedokázal odpovědět. Když pak hvězdný útočník Harry Kane přidal gólovou pojistku, bylo jasné, že Kladiváře nečekají hodně příjemné týdny. Výrazně se totiž přiblížili sestupovým příčkám, od kterých je dělí už jenom lepší skóre. Navíc mají o jeden zápas více než ostatní bojovníci o udržení mezi elitou, což je do příliš komfortní pozice nestaví. Vrátí se snad odchovanec Havlíčkova Brodu po sezóně zpátky do rodné země?

Smolný okamžik si šikovný záložník hodně vyčítal

Fotbalistům West Hamu United se na půdě Tottenhamu jednoduše nedařilo. Jejich bezzubé pokusy o založení útočných akcí skončily až na výjimky hned v zárodku, svěřenci José Mourinha naopak vynikali snad ve všech myslitelných dovednostech. Příliš dobrý zápas nezaznamenal ani jindy bezchybný Tomáš Souček, kterého Kladivářům zapůjčila pražská Slavia minimálně na hostování do konce právě probíhající sezóny. Pětadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu si v 64. minutě poněkud nešťastně vsítil vlastní branku, když patou tečoval balón letící přes několik hráčů rovnou za záda Łukasze Fabiańskiho. Několikanásobný reprezentant byl z nepříjemné události evidentně rozladěný a ve zbývajícím čase už na hřišti nepředvedl prakticky nic, co by stálo za zmínku. Ani jeho spoluhráči nedokázali srovnat tempo s rozjetým soupeřem a když pak hvězdný útočník Kohoutů Harry Kane přidal gólovou pojistku těsně před koncem, bylo “vymalováno”.

Naděje na záchranu žije, dýchá ovšem z posledního

Do restartované sezóny po dlouhé koronavirové přestávce vstupoval West Ham United FC s drobným náskokem nad ostatními kluby, které bojují o záchranu. Pouhá dvě kola ovšem stačila k tomu, aby svěřenci Davida Moyese o cennou výhodu přišli. Pokud prohrají i další zápas, mohou klidně klesnout až na předposlední příčku. Nesmíme rovněž zapomenout, že oproti ostatním adeptům na sestup mají o jedno odehrané klání více. Konec sezóny se proklatě blíží a už teď je jasné, že závěr bude alespoň ve spodních patrech tabulky hodně zajímavý. Bohužel dost možná vyzní v neprospěch Kladivářů a nadějného českého záložníka, s nímž klub v případě sestupu rozváže spolupráci. Za těchto okolností by se Souček vrátil zpátky do milované Slavie, kde by se ale pravděpodobně dlouho neohřál. V zahraničí si totiž za krátký čas vydobyl slušné renomé, takže není vyloučeno, že o jeho služby projeví zájem někdo další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *