Čtvrtek, 8 června
Shadow

Všechno špatně. Václav Kotal si nedostatky pražské Sparty plně uvědomuje

Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Základní skupina Evropské ligy jim zatím evidentně nesvědčí. AC Sparta Praha schytala další vysokou porážku v poměrně krátkém časovém horizontu. AC Milán jednoznačně tahal za nitky, zatímco vedoucí tým české nejvyšší soutěže místy působil spíše jako fyzicky nepřítomný divák. Trenér Václav Kotal nedokázal najít vysvětlení, proč jeho svěřenci neustále opakují stejné chyby a zbytečně se jimi připravují o šanci na pozitivní výsledek. Zároveň připustil, že nebýt několika soupeřových zkratů v koncovce, konečné zúčtování mohlo nabídnout mnohem markantnější gólový rozdíl.

Murphyho zákon zafungoval na jedničku, Sparta fatálně propadla

Může-li se něco pokazit, pokazí se to. Murphyho zákon dokonale popisuje čtvrteční vystoupení letenského mužstva. Pražané sice před důležitým utkáním s AC Milán překypovali optimismem a sebevědomě hlásali, že do Itálie odcestovali pro plný počet bodů, realita však jejich věštbám zdaleka neodpovídala. Domácí od samého počátku hnala takřka hmatatelná touha po vítězství, hosté jim navíc útočná tažení značně usnadňovali. Především střední obránce David Lischka, který před týdnem zazářil proti francouzskému Lille, si vybral několik slabších chvilek. Nejprve zbytečným zaváháním ve vlastním obranném pásmu způsobil první branku soupeře, následně ještě legendárnímu Ibrahimovićovi doslova nabídl pokutový kop. Švédský veterán ale naštěstí napálil pouze břevno.

Bezzubé Sparťany během úvodního dějství mnohokrát zachránil Milan Heča. Devětadvacetiletý brankář pochytal několik vyložených gólových příležitostí, právě jeho zásluhou se průběžné skóre před odchodem do šaten měnilo pouze jedinkrát. Druhý poločas se bohužel pro české fanoušky nesl v obdobném duchu. Zatímco milánští fotbalisté obléhali svatyni a vytvářeli jednu šanci za druhou, Pražané absolutně nezvládali kombinaci ani rychlostní souboje. Směrem dopředu rovněž panovala naprosto nulová aktivita. Navzdory Hečovo pohotovým reakcím se konečný účet rozrostl o další dva přesné zásahy, zápas tedy skončil 3:0 v neprospěch Sparty.

Václav Kotal poskytl střízlivé hodnocení svých svěřenců

Prvotní nadšení nad účastí v základní skupině Evropské ligy zatím bohužel upozaďují předváděné výkony. AC Sparta Praha dosud neuhrála jediný bod, k celkové spokojenosti navíc měla v obou případech pořádně daleko. Václav Kotal si negativní stránku věci pochopitelně uvědomuje. Na druhou stranu ovšem netuší, jak neustále se opakující chyby odbourat. „Já se k tomu už nechci vracet. To je stejné hodnocení jako s Lille,“ vypíchl určitou podobnost obou posledních zápasů. „Jestliže chcete hrát na této úrovni, nemůžete udělat podobné chyby. Pořád se opakujeme. To je zbytečné. Musíte se zeptat hráčů, proč ty chyby dělají. Já pro to vysvětlení nemám.“

Osmašedesátiletý hlavní trenér zároveň popsal, v čem byl dle jeho odborného názoru zakopaný pes. „Opět se ukázalo to, co se neustále snažíme dělat. To znamená vysvětlovat hráčům, že základem, pokud chci hrát dopředu, je kvalitní výběr místa,“ nastínil hlavní bolístku letenského mužstva. „My jsme většinu míčů v prvním poločase přebírali u vlastní branky a kombinovali místo dopředu dozadu. To samozřejmě s takhle silným soupeřem nemůže vést k úspěchu.“

16 Comments

 • Fanda

  Pane Kotale,
  postavte na potřebná místa obrany a zálohy mladíky ze Sparty mužstav B a U19. Mají rychlost a elán, však Vy je znáte a zvládnete to. Pamatujete i pan Ježek to dělal.
  Fandím Vám. Fanda 1953

 • O Spartě

  Sparta narazila na velmi kvalitní týmy a bez pomoci rozhodčích, na což je z ligy zvyklá, nemůže být úspěšná.

 • Anonym

  Sparta vede ligu jen pomocí rozhodčích.Zahranicni rozhodčí jim jejich namyslenost netrpi.Karel.

 • voznice

  hra či spíše nehra sparťanů byla zoufalá, respekt před soupeřem ohromný, celkově se výkon nijak hodnotit nedá.co se dá hodnotit je úbor SPARTY !!! pakliže se vám nedostává prostředků na dresy slavného jména Sparty tak mi pošlete číslo účtu já vám nějakou tu kačku pošlu ,aby hráči nemuseli běhat po hřištích v pyžamech.

 • Anonym

  Jsem Sparťan od malička, ale na to se nedá dívat ani za Kotala, že vedou ligu? Je to hezký, ale každý je ve 2.pulce přehrál.

 • O Spartě

  Autor článku ten zapas neviděl? Heča jednoznačně(až na 2 chycené šance) jeden z nejslabších hráčů Sparty. Celkově se sešlo více faktoru – nerozehranost, silný soupeř, připosranost sparťanů od samého začátku a nekvalita hráčů. Hanousek, Trávník, Heča, Vindaim či Lišák nemají ve Spartě co pohledávat…

 • Anonym

  A proč by jako měl být? Hrají ti, kteří na to mají… Ne proto, aby byl tým dostatečně multikulturní…

 • Sámo

  Ale Karel má pravdu. A skutečná pravda se ukázala v zápasech s průměrným francouzským klubem Lille doma a s AC Milan venku. A v lize se to projeví po odchodu Chovance z postu předsedy Komise rozhodčích a odchodech dalších.

 • kopalista

  Správně,spousta hráčů ve Spartě nemá co dělat,nemají odpovídající kvality,ale to je dlouholetá nemoc a neschopnost vedení,co se týče posil!!!Nepamatuji posilu,co byla dlouhodobě posilou!Ještě snad Kanga a částečně Hašek,možná Krejčí ml.

 • Anonym

  Dle mého soudu je nejzásadnější problém u majitele Sparty,tento člověk týmu velmi škodí.

 • Anonym

  V kaprlize odvádí rozhodčí Spartě medvědí službu – vyjedou za hranice a nestačí se divit

 • Anonym

  Plná pravda pane, ještě jste zapomněl na Štětinu, ten tam taky nemá co dělat.

 • Anonym

  Průměrnej francouzském tym který vede ligu AC který vede lihu vy jste fakt mastenci….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *