24/06/2024

"File:Tomáš Holeš Jablonec-Ostrava.jpg " by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slavii čeká další utkání Evropské ligy. Na domácím stadionu přivítá německý Bayer 04 Leverkusen a slovy Jindřicha Trpišovského potřebuje uhrát body. Komplikaci představuje nejistý start čtyř hráčů.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha vyhlíží další utkání v základní skupině Evropské ligy. Na domácím stadionu přivítá německý Bayer 04 Leverkusen a pokud reálně uvažuje o postupu do další fáze prestižní soutěže, slovy hlavního trenéra Jindřicha Trpišovského potřebuje bezpodmínečně urvat body. Zásadní komplikaci představuje nejistota panující kolem čtyř hráčů, které trápí různé zdravotní neduhy. Čí start je konkrétně v ohrožení, se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Tomáš Holeš

Do Prahy přišel jako potenciální přímá náhrada za Vladimíra Coufala, první rok však leštil střídačku a do hry se především coby náhradník dostával jen sporadicky. Trpělivé čekání na vytouženou šanci se ale nakonec vyplatilo. Coufalův odchod za hranice České republiky způsobil, že sedmadvacetiletý Tomáš Holeš naskočil do rozjetého rychlíku a překvapivě rychle zapadl. Před nucenou přestávkou odehrál čtyři ligové zápasy, které okořenil dvěma přesnými zásahy. Díky četným omluvenkám dostal příležitost také v barvách národního týmu, během druhého vystoupení na reprezentační úrovni se navíc střelecky prosadil. Nedávno prodělal Covid-19 a přestože už zase s týmem normálně trénuje, nemoc na něm podle Jindřicha Trpišovského zanechala nějaké stopy. Není tedy jisté, jestli proti Leverkusenu nastoupí od začátku.

Peter Olayinka

Podobně jako výše zmíněný Tomáš Holeš je na tom také čtyřiadvacetiletý Peter Olayinka. Nigerijský fotbalový záložník rovněž prodělal onemocnění koronavirem, které se na jeho fyzické i psychické pohodě výrazně podepsalo. Od pondělí sice znovu naskočil do běžného tréninkového procesu, jestli ovšem zvládne odehrát celé utkání, pravděpodobně neví ani on sám. Po stránce zdravotní nezažívá rodák z Ibadanu zrovna ideální rok. V průběhu jara si zlomil lýtkovou kost, zranění jej vyřadilo až do konce sezóny. Když se na podzim znovu dostával do herní pohody, narušil mu radost pozitivní test.

Petr Ševčík

Otazníky visí také nad startem Petra Ševčíka. Šestadvacetiletý záložník si během úvodního zápasu základní skupiny Evropské ligy proti izraelskému soupeři přivodil lehké, blíže nespecifikované zranění. Jeho případná absence by pro trenéra Jindřicha Trpišovského a vlastně i celý tým Slavie znamenala zásadní problém, protože rodák z Jeseníka jednoznačně patří do základní sestavy. Pokud zůstane jen na lavičce, budou sešívaní muset improvizovat.

Ondřej Karafiát

Holeš, Olayinka i Ševčík mohou navzdory ne úplně stoprocentnímu zdravotnímu stavu teoreticky nastoupit. K dispozici naopak určitě nebude střední obránce Ondřej Karafiát, což herní projev domácího mužstva nejspíš nikterak neovlivní. Pětadvacetiletý odchovanec pražské Sparty, který však v barvách tamního A-týmu neovlivnil žádné soutěžní utkání, totiž na nové adrese víceméně stagnuje. Zatím dostal příležitost pouze ve dvou ligových zápasech, ani jednou navíc neodehrál plný počet minut. Kde jsou ty časy, kdy patřil k oporám Liberce a základní sestavu měl prakticky jistou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *