24/06/2024

"File:Suisse vs Argentine - Granit Xhaka & Lionel Messi - b.jpg" by Ludovic Péron changed work Amarhgil is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zahraniční média označují mladičkého fotbalistu klubu RCD Mallorca za nového Lionela Messiho. Mladíka s výrazně zkušenějším útočníkem pojí podobný příběh, ale i reprezentační příslušnost.
“File:Suisse vs Argentine – Granit Xhaka & Lionel Messi – b.jpg” by Ludovic Péron changed work Amarhgil is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Získat přezdívku ‘Nový Messi’ je samozřejmě obrovskou poctou, ale zároveň také zodpovědností. S tímto nelehkým údělem se nyní musí vypořádat mexický fotbalový talent Luka Romero, jenž se středečním ligovým zápasem mezi Mallorcou a Realem Madrid katapultoval do historických tabulek jako vůbec nejmladší fotbalista, který kdy naskočil do jedné z pěti elitních soutěží na evropské scéně. Ačkoli prohře na půdě jasného favorita nezabránil, svým výkonem naznačil, že působením v barvách horkého adepta na sestup do nižší ligy jeho kariéra určitě neskončí.

Chlapec s retro účesem může dobýt svět

Narodil se, aby o necelých šestnáct let později nakoukl do španělské La Ligy a překonal rekord starý 81 let, který do té doby patřil legendárnímu Sansónovi. Ofenzivní záložník pocházející z Mexika je oficiálně nejmladším hráčem, který kdy nakoukl do jedné z pěti elitních evropských soutěží. Své debutové utkání navíc prožil na hřišti slavného Realu Madrid, kde proti němu stanuly hvězdy jako Eden Hazard, Gareth Bale, Luka Modrič nebo Sergio Ramos. Pohádkovější premiéru mezi dospělými si snad ani nedokážeme představit. Pravda, odehrál sice strávil jen několik závěrečných minut a k míči se prakticky nedostal, jeho velká chvíle ale nepochybně teprve přijde.

Klub RCD Mallorca samozřejmě ví, jaký klenot pod jeho křídly vyrůstá. Trenér Vicente Moreno dokonce věří, že je Luka Romero budoucí páteří týmu, který navzdory neuspokojivým výsledkům touží po setrvání v nejvyšší patrech. Poměrně naivní představa vzhledem k tomu, jaký poprask kolem rodáka z Duranga vznikl, nemyslíte? O služby talentovaného mládence by stály všichni tři giganti španělské ligy, jmenovitě Barcelona, Real Madrid a Atlético Madrid. Do hry se možná zapojí i některé celky z Anglie či Itálie. V novém působišti pak Romero pravděpodobně nedostane šanci okamžitě, nějaký čas bude sbírat zkušenosti na hostování.

Přirovnávání k Messimu má několik důvodů

Mexická média píší, že je Luka Romero nástupcem legendárního Lionela Messiho. S ním mladíka pojí vcelku podobný životní příběh. Oba dva totiž odešli do mládežnických kategorií slavné Barcelony v poměrně útlém věku, ačkoli prvně zmíněný její řady nakonec z rodinných důvodů opustil. Dále pak nelze přehlédnout reprezentační příslušnost, jíž talentovaný fotbalista zvolil. Přestože pochází z Mexika a od dvou let žije na půdě Španělska, jeho rodiče se hrdě hlásí k Argentině a proto ani on nechce z této tradice vybočit. A když osud nebude proti, možná se učitel a žák společně setkají nejen v klubových, ale i národních barvách. Lukův otec se nicméně snaží krotit přehnané emoce a doufá, že srovnávání s absolutním králem světového fotbalu brzy pomine. Mohlo by totiž ve výsledku spíše uškodit.

Zdroj: Transfermarkt.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *