27/05/2024

"Cristiano Ronaldo Quotes" by Awaken The Greatness Within is licensed under CC PDM 1.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Italská stará dáma se ve snaze ušetřit peníze pravděpodobně rozloučí s hvězdným útočníkem Cristianem Ronaldem, jehož měsíční gáže je pro klub zasažený koronavirovou krizí obrovskou zátěží.
“Cristiano Ronaldo Quotes” by Awaken The Greatness Within is licensed under CC PDM 1.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Stará dáma se ve snaze ušetřit peníze pravděpodobně rozejde s božským útočníkem Cristianem Ronaldem, jehož astronomická měsíční gáže představuje pro klub zasažený koronavirovou krizí nadměrnou finanční zátěž. Pětinásobný držitel Zlatého míče navíc za dva roky nenaplnil smělá očekávání, která s ním na novou adresu přišla. Vedení tradičního italského celku touží po skalpu prestižní Ligy mistrů, takže další prvenství na domácí scéně se v jejich očích nedá považovat za výsledek hodný výše dané investice. Hvězdný Portugalec možná uskuteční dávný plán a prchne do zámořské MLS, kde právě pod taktovkou neméně populárního Davida Beckhama vyrůstá budoucí fotbalový gigant.

Ronaldův přestup do Itálie budil rozpaky od samého počátku

Úspěšné spojení Cristiana Ronalda a Realu Madrid, které oběma stranám vyneslo například čtyři zlaté trofeje v Lize mistrů, roku 2018 překvapivě skončilo. Portugalský kouzelník toužil po nových výzvách a protože na španělské adrese už motivaci hledal jen opravdu těžko, rozhodl se poprvé v životě okusit italské prostředí. Podepsal smlouvu s Juventusem Turín, což vyvolalo poměrně silnou vlnu nepokojů mezi zaměstnanci automobilky Fiat. Těm se nelíbilo, že jejich zaměstnavatel šetří na výplatách, zatímco poskytnout ohromný sponzorský dar k nákupu slavného fotbalisty mu problém nedělá. Stávka však na samotném faktu vůbec nic nezměnila a stará dáma oficiálně představila hvězdnou posilu svých útočných valů.

Nyní se dostáváme ke krátké rekapitulaci toho, co pětatřicetiletý Cristiano Ronaldo na severu Itálie zatím dokázal. Naskočil do 77 ligových zápasů, v nichž nastřílel úctyhodných 53 branek. Získal mistrovský titul i Superpohár, podobný scénář se pravděpodobně odehraje i na konci sezóny aktuální. Ukradl si srdce diváků a jeho jméno pravidelně rezonuje tamními ochozy, pokud se tedy vrátíme v čase do doby před koronavirovou pandemií. Vedení klubu však s investicí za neskutečné tři miliardy korun ani tak není spokojeno. Úspěch na evropské scéně totiž stále uniká a jen kvůli domácím soutěžím fotbalista pochopitelně nepřišel. Tam se ostatně Juventusu dařilo sbírat tituly i bez jeho nákladné přítomnosti.

Snaha ušetřit peníze možná povede k velkému rozchodu

Krize způsobená pandemií nového koronaviru a bezpečnostními pravidly, které se k ní vážou, zamávala s rozpočty mnoha sportovních klubů a slavný Juventus Turín není výjimkou. V zákulisí se začíná proslýchat, že italský celek ve snaze ušetřit peníze možná prodá Cristiana Ronalda, jehož týdenní mzda ve výši patnácti milionů představuje snad až příliš velké sousto. Rodák z Madeiry se samozřejmě nemusí obávat, že skončí na dlažbě a bez jakékoli naděje na další angažmá. Zájemců se na trhu nachází hned několik. Nejpravděpodobněji se jeví návrat do Realu Madrid, který po útočníkově odchodu výsledkově tápe. Do hry pak možná vstoupí také Sporting Lisabon, kde Ronaldo před lety zahájil svou profesionální kariéru.

Na závěr si dovolíme ještě jednu spekulaci z říše snů. Jak jistě víte, zámořská MLS se v poslední době stává útočištěm odložených hvězd z Evropy. Thierry Henry, David Villa, Zlatan Ibrahimović či David Beckham o tom ostatně vědí své. Poslední zmíněný se na opačné straně zeměkoule dokonale zabydlel a z absolutní nuly navíc vybudoval vlastní fotbalový tým. Projekt Inter Miami CF konečně získává reálné obrysy a dost možná přispěje k ještě větší popularizaci daného sportu, pokud dokáže přivést zajímavá jména. A kdo jiný by mohl hrdě nést onen prapor, než právě Cristiano Ronaldo? Příběh to je opravdu kouzelný, ale rozhodně ne neuskutečnitelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *