27/05/2024

"File:Grigor Dimitrov (19115065176).jpg" by Tatiana from Moscow, Russia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tenisovým světem zmítá skandál kolem balkánské Adria Tour, kde se kvůli nedodržování sociálního distancu hodně sportovců nakazilo koronavirem. Otec Novaka Djokoviće to ale vidí jinak.
“File:Grigor Dimitrov (19115065176).jpg” by Tatiana from Moscow, Russia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tradiční balkánská Adria Tour skončila drtivou porážkou svého hlavního strůjce Novaka Djokoviće. Ten se podle mnohých vysmíval koronaviru do tváře a nedbal na dodržování sociálního distancu, což se pochopitelně vymstilo a hned několik elitních tenistů (včetně něj) čekaly pozitivní testy. Otec současné světové jedničky a brzy možná bývalého předsedy Hráčské rady za hlavního viníka kolosálního průšvihu označil Grigora Dimitrova, kterého nemoc Covid-19 skolila jako prvního a údajně už s ní na charitativní akci přijel.

Nezodpovědné chování účastníků se neobešlo bez trestu

Exhibiční série menších turnajů s názvem Adria Tour, pod níž se pořadatelsky podepsal hvězdný tenista Novak Djoković, budila rozpaky od samého počátku. Fanouškům samozřejmě neuniklo, že jednotliví účastníci nedodržují rozestupy ani základní hygienická opatření spočívající v minimalizaci osobního kontaktu či nošení roušek. Zápasy se navíc hrály před zaplněnými tribunami a o nějaké zvýšené opatrnosti vůbec nemohla být řeč. Nedůslednost organizátorů této charitativní akce se pochopitelně neobešla bez trestu, který obstaral sám osud. A balkánský podnik dostal z poměrně jasných důvodu přezdívku “koronavirová líheň”.

Prvním tenistou s pozitivním výsledkem na přítomnost nového koronaviru v těle se stal Grigor Dimitrov. Jeho příkladu posléze následovali Borna Čorič, Viktor Troicki a nákaza se nakonec nevyhnula ani samotné světové jedničce. Když pravda vyplavala na povrch, třiatřicetiletý rodák z Bělehradu pochopitelně rozdával omluvy na všechny strany. Některým jeho kolegům to ale nestačí. Požadují, aby slavný Srb okamžitě rezignoval na funkci prezidenta Hráčské rady, protože jeho přítomnost v ní vrhá neblahé světlo na celé prostředí profesionálního tenisu. Těžko říci, jestli mu těch pár chvilek na kurtech v kombinaci s divokým večírkem skutečně stálo za všechny problémy, kterým nyní musí čelit.

Srdjan Djoković vinu přehrál na Dimitrova

Ačkoli se negativní komentáře snášejí především na hlavu Novaka Djokoviće, jeho otec Srdjan hledá viníka úplně někde jinde. Koronavirovou nálož dle jeho názoru odpálil Grigor Dimitrov, který na akci dorazil už nakažený a navíc se ani nenechal testovat s odůvodněním, že tak učinil už dříve. Kontroverzní trenér nemůže bulharskému tenistovi zapomenout, že jeho rodině, Srbsku i Chorvatsku způsobil nezměrné škody. Zda tato závažná obvinění skutečně stojí na reálných základech, se ale nejspíš nikdy nedozvíme.

Zdroj: Indiatoday.in

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *