19/07/2024

"File:KSA-EGY (15).jpg" by Анна Нэсси is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool FC si po dlouhých třiceti letech a s výrazným předstihem před koncem sezóny zopakoval oslavy mistrovského titulu. Za úspěch vděčí hlavně trenérovi, ale také skvěle hodnoceným hráčům.
“File:KSA-EGY (15).jpg” by Анна Нэсси is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool FC si po dlouhých třiceti letech zopakoval oslavy mistrovského titulu a dokonce to zvládl s výrazným předstihem před koncem aktuální sezóny. Svěřenci Jürgena Kloppa předváděli vskutku úžasný fotbal a na vrchol Premier League tedy vystoupali naprosto zaslouženě. Některým hráčům se ale přeci jen dařilo ještě o něco lépe než ostatním, na což se zaměřil britský deník Daily Mail. Ten dal každému členovi zlatého kádru spravedlivé hodnocení a tím pádem i určil, bez koho by se základní sestava “Reds” jednoduše nemohla obejít.

Alisson

Začneme pěkně odzadu. Liverpool po nekonečném bádání konečně našel ideální brankářkou jedničku, jíž vtiskl tvář Alissona Beckera. Sedmadvacetiletý Brazilec sice část této sezóny vynechal kvůli ranění, když ovšem znovu nastoupil do akce, stal se jedním ze základních stavebních kamenů úspěšného tažení za vytouženým mistrovským titulem. Někdejší opora AS Řím či SC Internacionale neustále dokazuje, že z něj vedení Reds neučinilo nejdražšího brankáře historie jen tak pro legraci. Letos se jim za důvěru odvděčil celkem dvanácti čistými konty a několika zákroky z kategorie zázračných.

Virgil van Dijk

O kvalitách nizozemského obránce Virgila van Dijka, který v rámci této sezóny zatím odehrál každou minutu, si nikdo nedovolí pochybovat. Osmadvacetiletý odchovanec Groningenu pod vedením Jürgena Kloppa neustále roste a už jen samotná jeho přítomnost v poli má na spoluhráče pozitivní vliv. Rodák z Breda se z hlediska sezónního hodnocení dočkal jako jediný plného počtu bodů a dost možná se i přiblížil k zisku prestižní individuální ceny, která mu minulý rok jen těsně unikla. Určitě tušíte, že řeč je o anketě Zlatý Míč.

Jordan Henderson

Když Liverpool opouštěl dlouholetý kapitán Steven Gerrard, fanoušky pochopitelně zajímalo, kdo převezme metaforické žezlo a stane se lídrem, za něhož se všichni ostatní hráči postaví. Los nakonec padl na odchovance Sunderlandu Jordana Hendersona, o kterém ze začátku mnoho lidí neprávem pochybovalo. Třicetiletý záložník ovšem v průběhu roků dokázal, že vášní a odhodláním dokáže strhnout davy a současné oslavy mistrovského titulu jsou z velké části jeho zásluhou.

Mohamed Salah

Mohamed Salah do Liverpoolu přestoupil v roce 2017 a od té doby stihl zaznamenat velké množství osobních i týmových úspěchů. Na konci první sezóny s přehledem ovládl tabulku ligových střelců. V ročníku druhém bral titul krále kanonýrů znovu a navíc výrazně přispěl k celkovému prvenství v Lize mistrů. Ani do třetice všeho dobrého nebyl jeho přínos zanedbatelný. Egyptský útočník se pod korunovací Reds podepsal sedmnácti soutěžními brankami a sedmi asistencemi, což rozhodně nejsou špatná čísla. Zároveň si ale musíme přiznat, že po stránce herní už zažil i výrazně lepší časy. Problém ale možná tkví v tom, že jsme si v jeho případě prostě zvykly na abnormálně vysoký standard.

Sadio Mané

Štědrou porci odehraných minut posbíral i senegalský útočník Sadio Mané, který se konečně vymanil ze stínu Mohameda Salaha a na trávníku se mnohdy předvedl ve výrazně lepším světle. Pravda, po stránce statistické svého slavného konkurenta ještě zdaleka nedohonil. Co ale není dnes, může se státi zítra. Osmadvacetiletý reprezentant má ty nejlepší možné předpoklady pokračovat v růstu a pokud neusne na vavřínech, zvládne svá osobní čísla příští rok ještě navýšit.

Roberto Firmino

Trenérský kouzelník Jürgen Klopp disponuje ohromnou palebnou silou, kterou mu závidí snad všichni manažeři na světě. Kromě Mohameda Salaha a Sadia Maného totiž může kdykoli nasadit také osmadvacetiletého brazilského reprezentanta Roberta Firmina, který nedávno oslavil pátý rok v Liverpoolu a vzhledem k dosaženým výsledkům snad nemůže být spokojenější. Liga mistrů, Superpohár UEFA, Mistrovství světa klubů, Premier League.. všechny tyto cenné trofeje se v životopise rodáka z Maceió dokonale vyjímají. Pozornost mu možná trošku neprávem kradou oba dva výše zmínění konkurenti. Přitom právě Firmimo jim svou kvalitní prací dovoluje zářit.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *