23/04/2024

By Артем Гусев - https://www.soccer.ru/galery/1068393/photo/748461, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72670779 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slavia Praha si s předstihem zajistila třetí mistrovský titul v horizontu čtyř sezón. Sešívaní procházejí častými personálními obměnami, takže všechny zlaté úspěchy pamatuje jen trio hráčů.
By Артем Гусев – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha se středeční výhrou nad Viktorií Plzeň úspěšně dopracovala k zisku třetího mistrovského titulu v horizontu čtyř sezón. Rozhodně se nejedná o dílo náhody, nýbrž dokonalou koncepční práci všech hlavních aktérů, pro které ani časté odchody stěžejních hráčů do zahraničí nepředstavují sebemenší problém – možná právě naopak. O tom, jak výraznou proměnou kádr sešívaných v průběhu let prochází, ostatně svědčí i fakt, že pouze trojice hráčů zažila všechny výše zmíněné oslavy celkového prvenství. Kdo konkrétně se pyšní zlatým hattrickem, se dozvíte hned záhy.

Stanislav Tecl

Kdo by si pomyslel, že vesměs nevýrazný útočník Stanislav Tecl někdy přispěje k zisku mistrovského titulu. Ale světe, div se. Devětadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce jich má aktuálně na kontě dokonce pět. Dva ukořistil ještě během angažmá ve Viktorii Plzeň, další tři už ale přidal na stanovišti pražském. K tomu prvnímu dopomohl pouze dvěma trefami z jedenácti zápasů, v ročnících následujících na tom nebyl s produktivitou o nic lépe. Ačkoli jej Jindřich Trpišovský nyní považuje za útočníka číslo jedna, mnozí fanoušci by si určitě přáli, aby do Edenu během léta zavítal někdo kvalitnější. Špatně si ale zatím nevede ani chorvatská akvizice Petar Musa.

Michal Frydrych

Třemi mistrovskými tituly se může ohánět také obránce Michal Frydrych, jehož zlaté časy v barvách sešívaných už ale dávno pominuly. Třicetiletý odchovanec Hustopeče nad Bečvou naskočil ještě během sezóny 2016/2017 do drtivé většiny zápasů, v nichž se mu dokonce podařilo vsítit čtyři důležité branky. Pak ovšem doplatil na silnou konkurenci v podobě afrických stoperů, které posléze nahradili Ondřej Kúdela s Davidem Hovorkou. Frydrychův hlavní přínos týmu spočívá hlavně v jeho univerzálnosti. Jindřich Trpišovský moc dobře ví, že v případě nouze zvládne zaskočit naprosto kdekoli a proto s ním i nadále počítá alespoň na lavičku náhradníků. Otázkou ale zůstává, jak dlouho to bude stačit samotnému hráči, který ještě v dobách oblékání ostravského dresu tajně snil o zahraniční anabázi.

Jan Bořil

Jediným opravdu zaslouženým držitelem tří mistrovských titulů z posledních čtyř let je devětadvacetiletý Jan Bořil, kterého Jaroslav Šilhavý nejprve vytáhl z Mladé Boleslavi a posléze zapracoval do základní sestavy. Silnou pozici si rodák z Nymburka udržel i po změně hlavního kouče, stále nastupuje se skálopevnou pravidelností a dokonce patří mezi důležité členy reprezentačního týmu. Ačkoli se z pozice obránce příliš často nedostává k zakončení, jeho přínos na fotbalových trávnících je naprosto nezpochybnitelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *