22/05/2024

"Klopp" by PAULROBINSON1 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool FC získal titul mistra anglické Premier League a hlavní zásluhu na tom má trenér Jürgen Klopp. Fanoušci proto požadují, aby s klubem uzavřel doživotní smlouvu. On se ale brání.
“Klopp” by PAULROBINSON1 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dokázal to. Německý fotbalový trenér Jürgen Klopp dovedl slavný Liverpool FC k prvnímu mistrovskému titulu po třiceti letech a fanoušci jeho jméno právem vynášejí do nebes. Údajně si dokonce přejí, aby s klubem uzavřel doživotní smlouvu namísto té současné, která vyprší v roce 2024. Jedinečný kontrakt však rodák ze Stuttgartu vehementně odmítá s tím, že jednou určitě přijde doba, kdy budou mít lidé jeho přítomnosti plné zuby. Dlouhodobě se navíc netají záměrem opustit Anglii, kde se v rovině osobní necítí úplně spokojený. Žádné obavy ale momentálně nejsou na místě, zaječí úmysly v sobě ještě nějakou dobu potlačí.

Přivedení Kloppa bylo od vedení Liverpoolu mistrovským tahem

Nyní třiapadesátiletý Jürgen Klopp začínal jako profesionální fotbalista, většina lidí si jej ale opravdu všimla až ve chvíli, kdy opustil trávníky a začal se naplno věnovat práci trenéra. První zkušenosti sbíral na půdě německého klubu Mainz a po sedmi letech odešel do konkurenční Borussie Dortmund, s níž získal například dva bundesligové tituly. Magickou sedmičku odsloužil i zde. V roce 2015 převzal Liverpool, který měl v zádech několik méně povedených sezón a postrádal jakoukoli herní koncepci. Mnozí doufali, že přítomnost úspěšného trenéra bude pro tápajícího giganta důležitou vzpruhou.

A tak se taky stalo. Rodák ze Stuttgartu poskládal tým, co se tabulkou anglické nejvyšší soutěže sunul raketovou rychlostí vzhůru a přestože v následujících letech procházel značnými personálními obměnami, na kráse mu žádný sebevážnější odchod neubral. Loni Reds na úkor Tottenhamu Hotspurs ovládli prestižní Ligu mistrů a následně zvítězili také v rámci Mistrovství světa klubů. Vytouženého titulu mistra Premier League se jim po nekonečných třiceti letech podařilo dosáhnout až v sezóně právě probíhající. Trenéra Kloppa, který se pod náporem emocí rozplakal, fanoušci zcela po právu velebí jako Boha a dokonce požadují, aby mu klub učinil nabídku, jíž zdánlivě nemůže odmítnout.

Doživotní spojení by podle slavného kouče nedávalo smysl

Přestože spolupráce Jürgena Kloppa a Liverpoolu neskončí minimálně do roku 2024, skalní fandové v reakci na bujaré oslavy mistrovského titulu požadují, aby si anglický klub pojistil trenéra na mnohem delší období – nejlépe doživotně. Sám lodivod ovšem jakékoli podobné spekulace vyvrátil hned v zárodku. Ačkoli jej náklonnost veřejnosti velmi těší, plně si uvědomuje, jak vratká sláva dokáže být a pokud by se týmu dlouhodobě nedařilo, lidé ještě rádi uvidí jeho obličej mizející v dáli. Před časem navíc uvedl, že mu anglické prostředí spočívající v proměnlivém počasí a četných dešťových přeháňkách vůbec nesvědčí. Výhrady má též k nabitému programu, který neustává ani v časech jinde obvyklé zimní přestávky.

Zdroj: Express.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *