16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Základní fáze nejvyšší české hokejové soutěže už brzy dojde svému konci. My se prostřednictvím nadcházejících odstavců zaměříme na brankáře, kteří vévodí momentálně vévodí úspěšnosti zákroků.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Základní fáze české nejvyšší hokejové soutěže už brzy oficiálně dojde svému konci, načež ji okamžitě vystřídá mnohem zajímavější vyřazovací část, které následně určí celkového vítěze. Bezprostředně před koncem úvodního dějství se postupně začíná krystalovat jak očekávaná podoba postupujících, tak pořadí absolutních králů v jednotlivých individuálních statistik. Kdo momentálně vládne procentuální úspěšnosti zákroků, zjistíte prostřednictvím následujících odstavců.

4. místo – Branislav Konrád

Hokejová Olomouc se vzhledem k současnému postavení v tabulce bohužel řadí mezi extraligová mužstva, kterých se elitní vyřazovací boje pravděpodobně netýkají. Těšit se tak může alespoň z úctyhodných individuálních statistik svého zkušeného strážce svatyně. Třiatřicetiletý slovenský brankář Branislav Konrád zatím zasáhl do jednatřiceti soutěžních zápasů, během nichž zaznamenal 91.65 % úspěšnost zákroků. To rozhodně nejsou špatná čísla, nemyslíte?

3. místo – Jan Růžička

Svého zástupce si mezi tuzemskou brankářskou elitou hýčká také vedení klubu BK Mladá Boleslav. Třiadvacetiletý odchovanec bruslařské hokejové školy, který pravidelně reprezentoval tuzemské mládežnické výběry a v zámoří se také neúspěšně snažil proniknout do nejslavnější ligy světa, doposud odchytal sedmadvacet extraligových duelů s 91.67 % úspěšností zákroků. Tým i díky jeho zásadnímu přičinění opanuje průběžnou třetí příčku a pomýšlí na nacházející play-off.

2. místo – Daniel Dolejš

Ve výběru nejúspěšnějších extraligových brankářů nechybí ani Daniel Dolejš. Šestadvacetiletý humpolecký rodák momentálně vládne brankovišti klubu HC Vítkovice Ridera, jemuž během devatenácti zápasů přispěl 92.14 % úspěšností zákroků. Kovaný odchovanec Havlíčkova Brodu představuje světlou stránku ostravské sezóny, která pravděpodobně skončí bez účasti ve vyřazovacích bojů.

1. místo – Petr Kváča

Titul absolutního krále extraligových brankářů téměř se stoprocentní jistotou získá liberecký kouzelník Petr Kváča. Třiadvacetiletý odchovanec hokejových Benátek nad Jizerou nastoupil ve čtyřiatřiceti duelech, během kterých si udržel opravdu vysoký výkonnostní standard. Momentálně se pyšní 93.17 % úspěšností zákroků, což z něj na přestupovém trhu nejspíš zaslouženě učiní horké zboží. Mládí vpřed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *