19/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha zaslouženě vládne prvoligové tabulce. Nedaří se navíc pouze klubu jako takovému, ale také jednotlivcům. O titul nejproduktivnějšího hráče může zabojovat čtveřice sešívaných opor.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Česká nejvyšší fotbalová soutěž plynule vstoupila do druhé poloviny, pročež máme dostatek statistických údajů k průběžnému bilancovaní. O tom, komu během aktuálního ročníku kvete pšenka, nemůže být sebemenší pochyb. Vedoucí postavení na čele prvoligové tabulky zastává SK Slavia Praha, která neohroženě kráčí za vytouženou obhajobou mistrovského titulu. Nedaří se navíc pouze klubu jako takovému, ale také jednotlivcům. O titul nejproduktivnějšího hráče sezóny 2020/2021 může zabojovat čtveřice sešívaných opor. Jejich konkrétní přínos si rozebereme prostřednictvím následujících řádků.

Peter Olayinka

Přibližně v polovině loňského podzimu oficiálně doléčil zlomeninu lýtkové kosti, jíž si nešťastně přivodil během květnového tréninku. Navzdory nezvykle dlouhé přestávce brzy opětovně pronikl do základní sestavy a navázal na své dřívější výkony, díky kterým se zaslouženě dostal do hledáčku předních evropských klubů. Pětadvacetiletý nigerijský záložník Peter Olayinka doposud odehrál šestnáct ligových zápasů, které okořenil šesti brankami a třemi gólovými asistencemi. Momentálně se pohybuje mezi deseti nejproduktivnějšími hráči celé soutěže.

Lukáš Provod

Čtyřiadvacetiletý fotbalový záložník Lukáš Provod prošel mládežnickou přípravkou západočeského klubu FC Viktoria Plzeň, mezi tamními dospělými ovšem nedostal příležitost. Skrze hostování v sokolovském Baníku a českobudějovickém Dynamu se dostal až na území hlavního města, kde se prakticky okamžitě zařadil mezi klíčové postavy úspěšného týmu. Několikanásobný reprezentant výrazně přispěl k zisku loňského mistrovského titulu a stejného úspěchu může teoreticky dosáhnout i letos. Zásluhou jeho tří přesných zásahů a osmi finálních asistencí totiž slávisté vládnou prvoligové tabulce.

Jan Kuchta

SK Slavia Praha se jej začátkem minulého roku oficiálně zbavila, stačilo ovšem pouze několik měsíců, aby změnila názor. Čtyřiadvacetiletý fotbalový útočník Jan Kuchta válel na území severočeského Liberce a střelecké kopačky si s sebou evidentně přivezl i do naší metropole, kde postupně zastínil všechny potenciální konkurenty a stal se důležitou součástí základní jedenáctky. Doposud zaznamenal jedenáct branek a dvě gólové asistence, většinu bodů navíc zkompletoval během posledních pěti ligových zápasů. Neskutečnou formu mu ostatní ofenzivní fotbalisté Pražanů mohou jen tiše závidět.

Abdallah Sima

Do čela prvoligových individuálních statistik se díky sobotnímu vítězství nad Pardubicemi vyhoupl senegalský supertalent Abdallah Sima. Devatenáctiletý ofenzivní univerzál pod vedením Jindřicha Trpišovského naskočil do čtrnácti zápasů české nejvyšší fotbalové soutěže, během kterých nastřílel ohromných jedenáct gólů a navrch připojil ještě tři důležité asistence. Bude obrovským překvapením, pokud blížící se letní přestávku nevyužije k přesunu do prestižního zahraničního klubu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *