27/05/2024

By Mike DiDomizio - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87653411 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fanoušci bojových sportů se nejspíš brzy dočkají opravdové lahůdky. V rámci exhibičního zápasu spolu mají změřit síly Mike Tyson a Tyson Fury, tedy boxeři, které od sebe dělí 21 let.
By Mike DiDomizio – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fanoušci bojových sportů se nejspíš brzy dočkají opravdové lahůdky. V rámci exhibičního zápasu spolu mají změřit síly Mike Tyson a Tyson Fury, tedy boxeři, které od sebe dělí 21 let. Železný Mike nedávno oznámil oficiální návrat do ringu a přestože lidé logicky očekávali, že si za protivníka zvolí někoho ve své věkové kategorii, on mezi prvními kontaktoval právě britského šampiona. Možná je těžké si představit, jak se proti sobě dvě ikony různých generací postaví a předvedou vyrovnaný souboj. I tak se ale událost bezpochyby dočká obrovské divácké popularity.

Mike Tyson se toho na stará kolena skutečně nebojí

Třiapadesátiletý rodák z Brooklynu ukončil kariéru profesionálního boxera už v roce 2005. Učinil tak s celkovou bilancí padesáti výher a šesti porážek. Na sport ale nezanevřel a stále se udržoval ve velmi dobré kondici. Objevil se v několika televizních seriálech a filmech, směle se vrhl na podnikání a v posledních letech šokoval například plány na zhotovení obřích plantáží určených pro pěstování marihuany. Teď se ale těsně před dovršením důchodového věku rozhodl navrátit k činnosti, která mu je ze všech nejbližší. Železný Mike Tyson touží po letech okusit sílu soupeřových pěstí a možná také rozdat několik dobře mířených ran na oplátku.

Zástupci vysloužilého zápasníka už začali ve velkém rozhazovat sítě a hledat člověka, který se postaví na druhou stranu ringu. Jako první zvedl telefon pětačtyřicetiletý Tito Ortiz, jenž nabídku bez dlouhého váhání přijal. Tyson však hodlá zajít ještě dál a vyzval taktéž člověka, jemuž by v podstatě mohl dělat “tátu”.

“Mike Tyson” by Eva Rinaldi Celebrity Photographer is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Souboj dvou problematických osobností láká už dnes

Tyson Fury, jednatřicetiletý mistr světa v těžké váze, se v rozhovoru pro sportovní kanál BT Sport nechal slyšet, že agent Mika Tysona volal v posledních dnech i jemu. Vyslovil nabídku uspořádat exhibiční utkání dvou zápasníků různých generací, s čímž rodák z Velké Británie bez váhání souhlasil. Sice si zatím duel s výrazně starším soupeřem nedokáže představit a bojí se, že realizace bude za nápadem hodně pokulhávat, nač ale stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.

Pokud se akce opravdu uskuteční, postaví se proti sobě nejen dvě obrovské boxerské ikony, ale také problematičtí hoši s drogovou minulostí. Zatímco Tyson nikdy netajil svou vášeň pro marihuanu, Fury se přiznal k užívání kokainu a anabolických látek. Jak to ovšem bývá, veřejnost má právě rebely a průšviháře ze všeho nejvíce v oblibě. Proto zápas zcela nepochybně přitáhne obrovské množství diváků, což pak logicky vynese hodně peněz hlavním aktérům i organizátorům.

Zdroj: ESPN.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *