16/07/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

V barvách jednotlivých účastníků Fortuna ligy najdete poměrně dost zahraničních hráčů, kteří svými kvalitami mnohdy zastíní své české kolegy. Zejména do těchto mladíků jsou vkládány velké naděje.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Na rozdíl od předešlých let naleznete v barvách jednotlivých účastníků Fortuna ligy skutečně pestrou paletu fotbalistů z různých koutů planety, kteří svými kvalitami mnohdy zastíní dokonce i své české spoluhráče. Jména jako Nicolae Stanciu, Peter Olayinka, Lukáš Štětina, Jean-David Beauguel nebo Joel Kayamba určitě nemusíme blíže představovat. Velká očekávání jsou ovšem vkládána také do talentovaných mladíků, o kterých si záhy řekneme pár slov.

Martin Minčev – AC Sparta Praha

Klubu AC Sparta Praha se začátkem léta podařilo získat teprve devatenáctiletého bulharského fotbalistu Martina Minčeva, který zvládne jakoukoli ofenzivní pozici a nejen proto se pyšní vizitkou obrovského talentu. Odchovanec akademie Černeho More Varny zatím dostal příležitost pouze v rámci přátelského zápasu s Bohemians a ačkoli dokázal vsítit branku, porážce bohužel nezabránil. Na výkonu několikanásobného mládežnického reprezentanta se podepsala neznalost tuzemského prostředí v kombinaci s tréninkovým mankem, i tak ale odvedl vcelku kvalitní práci a trenér Václav Kotal má konkrétně v jeho případě na čem stavět.

Andreas Vindheim – AC Sparta Praha

První zkušenosti s českou nejvyšší soutěží získal už loni, v základní sestavě se však napevno usadil teprve na začátku nové sezóny. Pětadvacetiletý norský obránce Andreas Vindheim podává kvalitní výkony, během zápasu proti Brnu se dokonce vžil do ne úplně tradiční role střelce. Někdejší opora švédského Malmö se od svého přesunu do Čech konstantně zlepšuje a projevená důvěra Václava Kotala proto není žádným překvapením. Uvidíme, jestli bude ofenzivní krajní bek pokračovat v nastoleném trendu.

Petar Musa – SK Slavia Praha

Ačkoli se role útočné jedničky pražské Slavie v úvodu nového ročníku Fortuna ligy chopil Stanislav Tecl, který navíc hattrickem pomohl k demolici Českých Budějovic, šanci zazářit nepochybně dostane také Petar Musa. Dvaadvacetiletý chorvatský kanonýr se loni senzačně rozehrál na hostování v Liberci, vysokou produktivitu si odnesl i do Edenu. Společně s Liborem Kozákem se do poslední chvíle přetahoval o titul ligového střelce, duel však skončil nerozhodně. Letos sice na první zářez zatím čeká, určitě je to ale jen otázkou času.

Mohamed Tijani – FC Slovan Liberec

Kolem třiadvacetiletého obránce z dalekého Pobřeží slonoviny panuje v očích tuzemských fanoušků stále mnoho otazníků. Není se ostatně čemu divit, Mohamed Tijani totiž v horizontu jediného roku dosáhl raketové vzestupu. Nejprve okusil Moravskoslezskou fotbalovou ligu, posléze posílil druholigovou Jihlavu a nakonec si senzačně vybojoval hostování na Slavii. Přestože nedostal příliš prostoru, vedení klubu stejně využilo opci na trvalý přestup. Šikovný fotbalista momentálně hostuje v Liberci, což jeho kariéře nepochybně prospěje. Časem by měl patřit k nejlepším defenzivním hráčům celé soutěže.

Adriel Ba Loua – FC Viktoria Plzeň

Mezi fotbalisty Karviné jednoznačně vynikal, málem ovládl tabulku ligových nahrávačů. Čtyřiadvacetiletý záložník Adriel Ba Loua byl na seznamu vysněných posil plzeňské Viktorie, kam také s velkými fanfárami nakonec přestoupil. Rodák z Pobřeží slonoviny se zatím jeví velice slibně, nedělá mu problémy prosadit se na úkor obrovské konkurence. V rámci Fortuna ligy už si dokonce připsal branku, snažil se rovněž během předkola Ligy mistrů. Určitě je velkým příslibem do budoucna, měl by ovšem zapracovat na eliminaci zbytečných chyb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *