22/05/2024

Autor: https://www.flickr.com/photos/cfcunofficial/ – https://www.flickr.com/photos/cfcunofficial/39058464961/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65130454 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglický fotbalový záložník a známý potížista Danny Drinkwater, jehož kariéra zaznamenala přesunem do londýnské Chelsea raketový úpadek, touží po změně. Začít však musí především u sebe.
Autor: cfcunofficial, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během svého působení v klubu Leicester City FC patřil ke klíčovým postavám a výrazně se podepsal pod mistrovským tažením slavnou Premier League v sezóně 2015/2016. Svými výkony si dokonce řekl o zájem několika anglických gigantů. Po dohodě s Chelsea však jeho kariéra profesionálního fotbalisty raketově uvadala, až nakonec dosáhla pomyslného dna. Cestu do sportovního pekla si defenzivní záložník Danny Drinkwater z velké části zavinil sám, což si s odstupem času velice dobře uvědomuje. Jak ale přiznal v upřímném rozhovoru pro britský deník Telegraph, hodlá radikálně změnit chování i způsob, jímž přistupoval ke svému milovanému povolání.

Drinkwater mířil ke hvězdám, místo toho si ale několikrát pořádně zavařil

Anglický záložník Daniel Noel Drinkwater je odchovancem klubu Manchester United FC, za jehož první mužstvo ale paradoxně nikdy nenastoupil. Rudí ďáblové jej po dobu čtyř let posílali z jednoho hostování do druhého, nakonec se zástupci Leicesterem City vyjednali jeho definitivní přestup. Tam kariéra šikovného fotbalisty nabrala vskutku nečekané obrátky. Podceňovaný tým z druhé nejvyšší soutěže senzačně postoupil mezi elitu, krátce po své obnovené premiéře dokonce zaznamenal historicky první mistrovský titul v rámci Premier League. Právě výše zmíněný Drinkwater měl na úspěchu lví podíl, díky čemuž se pochopitelně dostal do hledáčku tamních gigantů.

V roce 2017 podnikl zásadní životní krok a přestoupil do londýnské Chelsea FC. Kdo ovšem čekal, že na nové adrese potvrdí kvality a zařadí se mezi nepostradatelné členy základní sestavy, hluboce se zmýlil. Rodák z Manchesteru odehrál všeho všudy pouze dvanáct ligových zápasů, herně navíc nepřesvědčil fanoušky ani realizační tým. Mnohem větší pozornost si kradl mimo fotbalové trávníky, kde předvedl několik mediálně propíraných skandálů. Za zmínku stojí například řízení pod vlivem alkoholu, rvačka v nočním klubu nebo nedávný incident se španělským záložníkem Jotou, kterého atakoval během společného působí v Aston Ville.

Fotbalista hledá možnosti, jak restartovat kariéru

Právě událost, k níž došlo během hostování v kádru The Villans, byla podle Dannyho Drinkwatera tou poslední kapkou a jasným znamením, že takhle už to prostě dál nepůjde. Kdysi opěvovaný fotbalista během rozhovoru pro deník Telegraph několikrát zopakoval, že musí od základu změnit chování i způsob vystupování, aby měla snaha o znovuobjevení zašlé slávy alespoň nějaký smysl. Třicetiletý středopolař moc dobře tuší, že v Chelsea už mu pšenka nepokvete. Protože na domácí scéně mu hodně klubů nemůže přijít na jméno, nebrání se odchodu do zahraničí. Ačkoli toto rozhodnutí pochopitelně přináší i mnohá úskalí (se synem, který už teď žije u matky, by se vídal ještě méně), profesní jistota pro něj představuje jakousi důležitou kotvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *