23/05/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Česká hokejová Extraliga těží z odloženého startu zámořské NHL, jelikož po dohodě s tamními kluby dojde k dočasnému návratu mnoha zajímavých tváří. Další tři šikovné mladíky láká třeba Kometa Brno.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Dokonce i krátce před začátkem nového ročníku těží česká hokejová Extraliga z odloženého startu zámořské NHL, který již vyústil v dočasné návraty několika talentovaných hráčů. Další tři šikovné mladíky láká například Kometa Brno, přičemž ve dvou případech je prý dohoda opravdu na spadnutí. O kom konkrétně se trenér, majitel, generální manažer a místopředseda představenstva v jedné osobě Libor Zábranský prostřednictvím klubového webu rozpovídal? To se dozvíte v následujících řádcích.

Libor Hájek

Dvaadvacetiletý hokejový obránce Libor Hájek platí za kovaného odchovance brněnské Komety, takže nynější námluvy s mateřským klubem určitě nejsou ničím překvapivým. Několikanásobný mládežnický reprezentant se do zámoří přesunul už roku 2015, zatím však drtivou většinu času strávil v nižších soutěžích. Hrával za kluby Saskatoon Blades, Syracuse Crunch, Regina Pats a v neposlední řadě také Hartford Wolf Pack, kde si loni vybojoval premiérovou pozvánku do NHL. Za New York Rangers dosud odehrál třiatřicet zápasů a připsal si šest kanadských bodů. Libor Zábranský se slavným klubem momentálně jedná ohledně hráčské pojistky. Pokud se ale podaří najít kompromis, dohodě už v podstatě nic nebrání.

Jakub Zbořil

Blízko dočasnému návratu do mateřského týmu je podle Libora Zábranského také Jakub Zbořil. Třiadvacetiletý obránce aktuálně působí v barvách klubu Providence Bruins, který patří mezi pravidelné účastníky AHL. Talentovaný hokejista s mládežnickými reprezentačními zkušenostmi už ale jednou zavítal také mezi světovou elitu National Hockey League, kde zatím odehrál dva soutěžní zápasy. Letos jej vedení Bostonu Bruins bohužel nevyužilo v základní části ani následných vyřazovacích bojích, nicméně jej označilo jako jednoho z případných náhradníků. Medvědy po nečekaném vyřazení čeká pauza minimálně do prosince, Zbořil tedy obratem přiletěl do Čech a plácl si s brněnskou Kometou. K dispozici by měl teoreticky být hned na začátku Extraligy.

Martin Nečas

Příliš nadějně se naopak nevyvíjí situace kolem hokejového útočníka Martina Nečase, jehož dohoda s klubem Carolina Hurricanes údajně neposkytuje prostor k jednání. Jednadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě by si přitom vzpomínky na tuzemskou Extraligu nepochybně s chutí osvěžil. Zatím v ní odehrál pouze necelé dvě sezóny a učinil tak právě jako hráč Komety Brno, kam se přesunul už jako dorostenec. Ještě předtím hrával v mládežnických výběrech Žďáru nad Sázavou. Za mořem se poměrně rychle adaptoval, po jediném roce v AHL se přesunul do vyšších pater. Carolině letos pomohl šestatřiceti kanadskými body.

Zdroj: HC Kometa Brno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *