19/06/2024

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42157269 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Po reprezentační přestávce se Fortuna liga znovu rozjíždí na plné obrátky. Zástupci klubu FC Viktoria Plzeň už se nemohou dočkat, hned v neděli pak chtějí odčinit poslední dvě nevydařená vystoupení.
Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fortuna liga po krátké reprezentační pauze znovu roztáčí ozubená kolečka a jednotliví účastníci české nejvyšší fotbalové soutěže už se zápasů před větším počtem fyzicky přítomných fanoušků pochopitelně nemohou dočkat. Všichni jsou pak nesmírně zvědaví, jakou nohou do další fáze sezóny vykročí FC Viktoria Plzeň, jejíž poslední dvě vystoupení před přestávkou byla ze všech úhlů pohledu obrovským zklamáním. Poučil se trenér Adrián Guľa a dokázal svým svěřencům “uzdravit” narušené sebevědomí? Odpovědi přinese nedělní utkání s Mladou Boleslaví, které bude pro jednoho západočeského hráče opravdu specifické.

Smůla v předkole Ligy mistů, studená sprcha na domácí scéně

Do nového ročníku Fortuna ligy vstoupila FC Viktoria Plzeň jednoznačným (a tak nějak povinným) vítězstvím nad Opavou. Hned druhý zápas domácí nejvyšší soutěže ovšem západočeská družina trestuhodně nezvládla, po takřka bezzubém výkonů si z libereckého stadionu odvezla drtivou porážku v poměru 1:4. Tým, který o pár dnů dříve překvapivě sahal po postupu do další fáze prestižní Ligy mistrů, valná většina fanoušků u televizních obrazovek vůbec nepoznávala. Právě ono utkání s nizozemským Alkmaarem zásadním způsobem narušilo psychiku svěřenců Adriána Guľy a upřímně se ani není čemu divit. Ztráta téměř jisté výhry a s ní spojených milionů korun, navíc pouhých pár sekund před závěrečným hvizdem a kvůli naprosto zbytečné penaltě, dokáže se sebevědomým pořádně zamávat.

Reprezentační přestávka, která nevědomky zatáhla za ruční brzdu, přišla ve správnou chvíli. Plzeňané dostali příležitost zanalyzovat a detailně rozebrat oba nepovedené zápasy, což se podle slovenského kouče povedlo. Nyní už tedy zbývá jediné – aplikovat vylepšení v praxi. Nedělní zápas s Mladou Boleslaví budiž první ostrou zkouškou houževnatosti a také snahy zvrátit nepříznivý vývoj událostí. V domácím prostředí Viktoriáni dlouhodobě odvádějí kvalitní výkony, vpřed je navíc díky částečnému rozvolnění vládních opatření požene početná divácká kulisa. Pokud v těchto podmínkách neuspějí, pak už vůbec nikdy.

Pavel Bucha se těší na někdejší spoluhráče z města automobilů

Se smíšenými pocity k nedělnímu utkání s Mladou Boleslaví vzhlíží Pavel Bucha. Právě ve městě automobilů totiž dvaadvacetiletý záložník strávil podstatnou část minulé sezóny a zanechal výraznou stopu nejen z hlediska vstřelených branek. Protože se soupeřovými fotbalisty ještě stále udržuje kontakt, nezastírá, že určitě proběhne nějaké to přátelské hecování. Několikanásobný mládežnický reprezentant dále věří, že společně se svými spoluhráči napraví chyby z minulého kola a předvede útočný fotbal, který pobaví fanoušky.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *