16/07/2024

"File:Harry Maguire and Kieran Tripper 2018 (cropped).jpg" by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kvůli incidentu na řeckém ostrově Mykonos měl fotbalový obránce Harry Maguire dočasnou stopku v anglické reprezentaci. Trest se však navzdory původním předpokladům zřejmě týkal jen dvou zápasů.
File:Harry Maguire and Kieran Tripper 2018 (cropped).jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kvůli mediálně propíranému incidentu na řeckém ostrově Mykonos, za který dokonce vyfasoval podmíněný trest odnětí svobody, byl slavný fotbalový obránce Harry Maguire dočasně vyhoštěn z národního týmu. Výchovná lekce reprezentačního trenéra však skončila dříve, než se vůbec stačila pořádně rozběhnout. Gareth Southgate totiž prohlásil, že se kapitán Manchesteru United do sestavy Anglie vrátí hned příští měsíc, takže přišel jen o dva přátelské zápasy v rámci Ligy národů UEFA. Jaké ponaučení z toho plyne? Pravděpodobně vůbec žádné.

Oficiální verze případu se od té fotbalistovy značně liší

Rodinou dovolenou na řeckém ostrově Mykonos zřejmě nikdy nevymaže z paměti. Sedmadvacetiletý fotbalový obránce Harry Maguire se ve zdánlivě pohádkovém prostředí dostal do křížku s několika dalšími turisty, načež údajně neukočíroval nervy ani vůči policistům. Ti jej po slovní i fyzické potyčce umístili do cely předběžného zadržení, kde navíc čelili jeho marným pokusům o úplatkářství. Odchovanec anglického klubu Sheffield United následně stanul před soudem, kde si vyslechl trest v podobě podmíněného odnětí svobody.

Případ však nabral nečekané obrátky. Kapitán Manchesteru United se proti rozsudku odvolal a nadále tvrdí, že došlo k hrubému omylu. Televizní stanici BBC se krátce po svém příletu do rodné země svěřil s vlastní verzí příběhu. Skupinka turistů, kterou konfrontoval, údajně zdrogovala jeho mladší sestru v jednom z tamních barů a on se proto hrdinně rozhodl bránit její čest. Policie prý slavného stopera a jeho bratra zatkla až o nějakou dobu později, přičemž použila nepřiměřené násilí a dokonce ani neprokázala totožnost, takže akce na první pohled působila jako prachsprostý únos. Maguire zároveň popřel, že by jakémukoli strážci pořádku nabízel úplatek.

V reprezentaci dočasně skončil, avšak pouze symbolicky

Jelikož se v okamžik usvědčení Harryho Maguira proklatě blížila utkání Ligy národů UEFA a trenér anglické reprezentace Gareth Southgate dával dohromady soupisku, musel na nepříjemnou souhru událostí nějak zareagovat. Jeden z nejvytíženějších hráčů Premier League proto vypadl z nominace a nikdo netušil, jak dlouho mu bude cesta do národního tým zapovězena. S odpovědí nicméně přispěchal sám Southgate, který nedávno pronesl, že Maguire pravděpodobně nebude chybět už na říjnových srazech. To znamená, že reálně přišel jen o dva přátelské zápasy (které Liga národů nahradila). Osud se sním tedy opravdu “nemazlil”.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *