24/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Město Neratovice se nachází na území Středočeského kraje a věhlasu se těší nejen díky velkému počtu kulturních památek, ale také značnému množství populárních fotbalových odchovanců.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Neratovice se nachází v Polabské nížině na území Středočeského kraje a lidé si jej často spojují především s úctyhodným množstvím kulturních památek, mezi které patří například zámek, Kostel Nanebevzetí Panny Marie či Hrobka Františka Palackého. Město však vyniká také v oblasti sportu, nejvyšší české fotbalové soutěži vychovalo mnoho kvalitních hráčů. Pojďme si jména nejznámějších odchovanců připomenout.

Jan Kalabiška

Třiatřicetiletý Jan Kalabiška je všeobecně považován za záložníka, dokáže si však poradit prakticky na všech myslitelných pozicích. Díky tomu už ostatně působil v několika tuzemských prvoligových klubech. Objevil se například v Příbrami, brněnské Zbrojovce, Mladé Boleslavi, Karviné a poslední tři roky hájí barvy Slovácka. Dohromady má na kontě téměř dvě stovky zápasů v elitní české soutěži, osmnáct branek a dalších devět asistencí. Ještě výraznější stopu z hlediska produktivity zanechal během pětiletého působení na Slovensku. Kariéru profesionálního fotbalisty zahájil v Neratovicích, na což dodnes s úsměvem vzpomíná.

Pavel Bucha

S kopanou začal koketovat v roce 2004, kdy posílil mládežnickou přípravku města Kralupy nad Vltavou. Po necelých dvou letech však zamířil do Neratovic, nebo jak sám říká, nejlepšího klubu v mělnickém okrese. Své rozhodnutí dodnes považuje za správné, protože mu záhy otevřelo dveře do velkého fotbalu. Aktuálně patří dvaadvacetiletý záložník Pavel Bucha ke klíčovým postávám klubu FC Viktoria Plzeň a je jen otázkou času, kdy dostane příležitost prokázat kvality taktéž v seniorské reprezentaci. V minulé sezóně s osmnácti body kraloval prvoligové produktivitě, obdobná čísla se od něj očekávají i letos.

Pavel Verbíř

Bývalý český fotbalista Pavel Verbíř prošel v mládežnickém věku hned několika kluby a výraznou stopu zanechal právě v Neratovicích, kde v pod vedením legendárního trenéra Miroslava (Mandy) Linharta dosáhl mnoha kolektivních úspěchů. TJ Spolana Neratovice byla pro populárního záložníka důležitou přestupní stanicí, protože hned posléze odešel na vojnu do Teplic a tamnímu fotbalovému klubu zůstal věrný po celý zbytek své aktivní kariéry. Osobní statistiky ozdobil 76 brankami v rámci 397 prvoligových zápasů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *